16.9 C
Warszawa
piątek, 24 maja, 2024

Lubelskie: dodatkowe ok. 4 mln zł z funduszy UE na rozbudowę szpitala w Kraśniku

26,463FaniLubię

Zarząd województwa lubelskiego podjął decyzję o kolejnym zwiększeniu dofinansowania rozbudowy szpitala w Kraśniku – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Za dodatkowe środki – blisko 4 mln zł z funduszy europejskich – zostanie wybudowany i wyposażony nowy blok neonatologiczny.

Marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski i dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej (SPZOZ) w Kraśniku Michał Jedliński podpisali w czwartek aneks do umowy.

„Oszczędności, jakie pojawiły się w ramach regionalnego programu, postanowiliśmy przeznaczyć na najnowocześniejszy oddział neonatologiczny w województwie lubelskim. Na ten oddział czeka wiele osób nie tylko z powiatu, ale także z innych części regionu” – powiedział cytowany w informacji marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Inwestycja zakłada dobudowę 3-kondygnacyjnego budynku połączonego z budynkiem głównym szpitala, a także zakup sprzętu i wyposażenia medycznego. Powstanie tam m.in. oddział ginekologiczny, oddział położniczo-noworodkowy i nowa pracownia tomografii komputerowej.

„Zostanie dobudowany blok, który będzie scentralizowany razem z głównym budynkiem szpitala, co pozwoli efektywnie wykorzystywać personel, jak i blok operacyjny. Harmonogram zakłada zakończenie prac budowlanych do końca lutego 2023 roku” – wyjaśnił cytowany w komunikacie  Michał Jedliński, dyrektor SPZOZ w Kraśniku.

Realizowana inwestycja jest dofinansowana z z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość tego projektu obecnie wynosi blisko 35 mln zł, z czego dofinansowanie UE to ok. 30 mln zł.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:PAP MediaRoom

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content