23.4 C
Warszawa
niedziela, 19 maja, 2024

Premier: 3 z 6 państw Bałkanów Zachodnich należy już do NATO i są one szczególnie narażone na rosyjską propagandę

26,463FaniLubię

Dziś w Berlinie wziąłem udział w spotkaniu liderów Procesu Berlińskiego na Szczycie Bałkanów Zachodnich. Podobny szczyt odbył się w lipcu 2019 roku w Poznaniu.

Rozmawialiśmy o przyszłości zachodnich państw bałkańskich, bezpieczeństwie energetycznym Europy i wzmocnieniu gospodarczej współpracy regionu z Unią Europejską oraz w ramach Wspólnego Rynku Regionalnego.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Proces integracji zaczyna się coraz bardziej opłacać polskim przedsiębiorcom. Coraz więcej z nich dostarcza dobra, wykonuje zlecenia i duże projekty infrastrukturalne na terenie państw tego regionu.

Poszerzamy również przestrzeń bezpieczeństwa, ponieważ 3 z 6 państw Bałkanów Zachodnich należy już do NATO i są one szczególnie narażone na rosyjską propagandę.

W swoim dzisiejszym wystąpieniu skupiłem się na związku rosyjskiej agresji na Ukrainę z bezpieczeństwem energetycznym Europy.

Wszyscy jesteśmy w głębokiej współzależności i doświadczamy ataków agentów Putina na nasze systemy gospodarcze. Ten, kto temu zaprzecza – leje wodę na młyn rosyjskiej propagandy. Dlatego raz jeszcze podkreślałem, jak ważna jest dywersyfikacja źródeł energii i niezależność od rosyjskich węglowodorów.

Będąc w stolicy Niemiec musimy pokazać jedność całej Europy – UE i Bałkanów Zachodnich, i wspierać Ukrainę, która walczy o wolność i bezpieczeństwo kontynentu oraz jak najszybsze przezwyciężenie tego kryzysu dla nas wszystkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content