9,9 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Premier: Jesteście naszą chlubą, nadzieją i przyszłością

26,463FaniLubię

„Zawsze gotowi, zawsze blisko”

Nie wybieramy sobie ani miejsca, ani czasu, kiedy przychodzimy na świat, ale możemy to miejsce, w którym żyjemy, nasz piękny kraj uczynić lepszym, urządzić go lepiej i obronić dla przyszłych pokoleń. Wojska Obrony Terytorialnej w tym wielkim, zaszczytnym zadaniu pełnią niezwykle ważną funkcję. W czasach pokoju pomagają przy usuwaniu klęsk żywiołowych, ćwiczą się, pomagają słabszym. W czasach trudnych i najtrudniejszych – w czasach wojny, które oby nie nadeszły na naszą ziemię – są w gotowości, aby służyć naszej ojczyźnie, odeprzeć wroga i obronić niepodległość.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Kiedy kilka lat temu tworzyliśmy Wojska Obrony Terytorialnej, towarzyszyły temu drwiny i szyderstwa. Teraz widzimy, że ten krok był nie tylko właściwy, ale i niezbędny. Dziś wszyscy kierujemy nasze myśli i wsparcie ku polskim wojskom, które są kluczowe, aby odeprzeć nawet myśl o możliwości ataku na naszą ojczyznę. Dlatego spotkaliśmy się dzisiaj na uroczystej przysiędze wojskowej Żołnierzy WOT w szczególnym i świętym miejscu – miejscu Powstania Warszawskiego, które świadczy o tym, że walka o dobro jest ważniejsza nawet niż życie.

Drodzy żołnierze, którzy gotowi jesteście służyć w obronie naszej ojczyzny w braterskim wysiłku, bardzo wam za tę gotowość dziękuję. Jesteście naszą chlubą, nadzieją i przyszłością. Niech duch siły i męstwa, niech duch niepodległości i zwycięstwa prowadzi was zawsze w przyszłości. Dziękuję Wam w imieniu rządu Rzeczypospolitej i w imieniu wszystkich Polaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content