23.4 C
Warszawa
niedziela, 14 lipca, 2024

Na Pomorzu Zachodnim ruszają warsztaty budowy startupów dla młodzieży

26,463FaniLubię

Na terenie Pomorza Zachodniego startuje kolejna edycja Startup Shaker – serii warsztatów z przedsiębiorczości, na których młodzież będzie mogła zbudować innowacyjne biznesy – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

W komunikacie podano, że warsztaty dla młodych twórców startupów Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zorganizował we współpracy ze Startup Academy.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Organizatorzy zapewniają, że w trakcie dwóch dni zespoły uczniów z pięciu miast Pomorza Zachodniego będą mogły zbudować szczegółowy plan swoich startupów. „Przejdą one ścieżkę od stworzenia pomysłu na biznes, poprzez zaprojektowanie jego modelu biznesowego, strategii marketingu, aż na prezentacji inwestorskiej kończąc. Będzie to porządna dawka merytoryki i przede wszystkim praktyki” – dodali.

Warsztaty będą prowadzone przez praktyków biznesu i trenerów ze Startup Academy – pod ich okiem młodzież będzie mogła szlifować i ulepszać swoje pomysły. 

„Kształcenie postaw przedsiębiorczych oraz podnoszenie kompetencji cyfrowych jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach. Rozwój technologii wymusza na nas wszystkich potrzebę ciągłego uczenia. Cieszę się, że szkoły i uczniowie, tak chętnie angażują się w projekt, który dla nich realizujemy” – powiedział cytowany w komunikacie urzędu Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Urząd poinformował, że warsztaty odbędą się w pięciu miastach województwa zachodniopomorskiego: 3-4 października w Szczecinku; 5-6 października w  Bornem Sulinowie; 17-18 października w Złocieńcu; 19-20 października w Świdwinie oraz 24-25 października w Szczecinie.

„To już druga seria warsztatów Startup Shaker na Pomorzu Zachodnim. Przed wakacjami nasi trenerzy odwiedzili szkoły w: Drawsku Pomorskim, Gryfinie, Sławnie i Trzebiatowie. Niezmiernie nas cieszy entuzjazm młodych ludzi i otwartość na wiedzę, jaką się z nimi dzielimy. Wierzymy, że będzie miało to realny wpływ na ich przyszłość” – powiedziała podkreśliła Karolina Piotrowska, członek zarządu Startup Academy.

Warsztaty Startup Shaker odbywają się w ramach projektu ,,Pomorze Zachodnie – gdzie biznes łączy się z nauką”. Projekt jest finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:PAP MediaRoom

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content