7,8 C
Warszawa
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Opozycja „w ząbek czesana” – Andrzej

26,463FaniLubię

Opozycja w Polsce głównie Platforma Ubywatelska, jak niektórzy złośliwie i jednak bezpodstawnie ją nazywają, zachowuje się jak młodzieżowa przybudówka ważnej partii. „Młodzi” chcą się zasłużyć i przysłużyć, więc kierując się myślą o przyszłych awansach, zanim kierownictwo partii wyda odpowiednie dyrektywy, zaczynają akcję bohaterskiej obrony swoich patronów z nadzieją, że ich oddanie będzie zauważone, a może i nagrodzone.

Tak było w przypadku raportu o zniszczeniach wojennych i związanych z nimi reparacjach, który poseł Arkadiusz Mularczyk przedstawił w sejmie 1 września. Reakcja opozycji była natychmiastowa, instynktowna i bezmyślna. Wypowiedzi polityków Platformy, że to hucpa, że sprawa jest zamknięta (Schetyna), że psujemy nasze relacje z naszym sojusznikiem Niemcami, że nas wyrzucą z Europy, że to kampania przedwyborcza (Tusk), że to nie ma sensu … itd., itp.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

W pewnym momencie nastąpiło opamiętanie, bo zaczęły się ukazywać sondaże wskazujące na jednoznaczne poparcie społeczeństwa dla tej inicjatywy. No i pewnie przyszły uwagi i zalecenia z Berlina w rodzaju: „Czy wyście powariowali, nam Hitlerjugend niepotrzebny, Ursula składa ci, Donaldzie, życzenia, byś szybko wrócił na fotel premiera, a ty tu takie numery robisz? Tracisz elektorat! Jeśli chcesz wygrać wybory, nie możesz oczekiwać, że same oskarżenia o fałszerstwo wystarczą. Lepiej będzie, jeśli wywiesisz zakurzoną polską flagę, a niemiecką schowasz na inne czasy i wyciągniesz ją, gdy wygrasz wybory. Już czas przebierać się w szatki patriotyczne”.

I nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki opozycyjni politycy przypomnieli sobie, że te odszkodowania nam się należą, bo przecież wujek zginął w powstaniu, a dziadek w obozie koncentracyjnym, że dom w Warszawie spalony i że my już o tym od dawna mówiliśmy, że przecież uchwała z 2004 r., teraz też poparliśmy w sejmie.

Skarcona przez obcych opozycja zmienia narrację, licząc na krótką pamięć i fanatyzm swojego elektoratu, niestety niebezpodstawnie. Obawiam się, że w dużych miastach znów będą wybierać Sutryków i Jaśkiewiczów, a w „wolnym mieście Gdańsk” prezydentem zostanie nierozgarnięta Dulkiewicz. W Warszawie też wygra ten, co chciał zamykać Turów i który za niemieckie pieniądze urządza prawdziwe campusowe hucpy. Świętej pamięci warszawiacy pewnie się w grobach przewracają. No cóż, taką mamy opozycję. Maniuś Kitajec bohater Wiecha, nawiązując do uczesania znanego przywódcy naszego zachodniego sąsiada, powiedziałby, że to „opozycja w ząbek czesana”.

Może by i dodał przy tym kilka niecenzuralnych słów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content