7,7 C
Warszawa
piątek, 23 lutego, 2024

Morawiecki: Mierzeja Wiślana na zawsze pozostanie symbolem zrzucenia wszelkiej zależności

26,463FaniLubię

Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną jest wyrazem naszej sprawczości i dążenia do silnej i niezależnej Polski. To więcej, niż tylko zwykły szlak komunikacyjny – on niesie w sobie bardzo długą i ważną historię, która ma poważny wpływ na to, co dzieje się współcześnie. Cieśnina Piławska była jedną z figur geopolitycznego uzależnienia Polski od Rosji i my tej figury dzisiaj się pozbywamy z politycznej szachownicy. Symbolicznie, 17 września – w dniu 83. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę.

Wierzymy, tak jak zawsze wierzyliśmy, że morze jest wielką szansą Rzeczypospolitej – że otwarcie na Bałtyk daje nam niesamowite szanse rozwojowe, i że musi to być właściwie wykorzystane. Dziś przed tą przepiękną częścią Polski – Ziemią Elbląską i regionem sięgającym aż za Frombork, za Braniewo – otwierają się nowe możliwości.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Chciałbym podziękować przede wszystkim panu prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, wykonawcom oraz wszystkim, którzy uparcie wierzyli, że realizacja tego dzieła była możliwa. Gdyby Polska szła wzdłuż tego, co było geopolityczną wizją naszych poprzedników i naszych politycznych oponentów, to dziś bylibyśmy w pełnej zależności od Rosji i od Niemiec. Chciałbym to bardzo wyraźnie dzisiaj podkreślić. Mierzeja Wiślana na zawsze pozostanie symbolem zrzucenia wszelkiej zależności.

Niech żyje Polska!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
273SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content