23.7 C
Warszawa
niedziela, 19 maja, 2024

Jak osiągać sukces w biznesie? Ekonomiczno-prawne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej

26,463FaniLubię

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy przedstawić Państwu Projekt edukacyjny pod nazwą „Jak osiągać sukces w biznesie? Ekonomiczno-prawne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej”.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Program ten jest kierowany do przedsiębiorców, ludzi, którzy stoją przed podjęciem decyzji o otworzeniu własnej działalności oraz do osób zainteresowanych światem biznesu i prawa. Projekt będzie i merytorycznym wsparciem w prowadzeniu biznesu; poczynając od opisu pierwszych kroków w biznesie, uwzględniając dochodzenie roszczeń od kontrahentów poprzez kwestię składek, w tym zasiłku macierzyńskiego dla kobiet będących przedsiębiorcami po wpływ sytuacji ekonomicznej na świecie na prowadzenie biznesu w Polsce. Przedmiotowy projekt ma upowszechniać zdobywanie wiedzy, w tym poznawanie podstawowych zasad ekonomii i prawa, zachęcić do obserwowania sytuacji na świecie, czerpania z innych kultur, a w konsekwencji podnieść poziom kultury prowadzenia firm.

Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w jakiejkolwiek formie musi poniekąd stać się specjalistą w zarządzaniu, marketingu, ekonomii czy prawie. Wobec czego musi czerpać wiedzę z różnych źródeł. Obecnie wśród nadmiaru treści, trudno wybrać jednak rzetelne i merytoryczne, a w szczególności takie, które niosłyby rzetelne rozwiązania lub wskazywałyby narzędzia do pracy.

Celem projektu jest zwiększenie świadomości przedsiębiorców w zakresie wpływu rynku światowego na prowadzenie przedsiębiorstw, przekazywanie konkretnej wiedzy z zakresu ekonomii i prawa (finanse, restrukturyzacja, dochodzenie roszczeń), zachęcanie do samorozwoju i zdobywania nowych umiejętności. Dla zapewnienia merytoryczności oraz ciekawej formy przekazywania wiedzy, weszliśmy we współpracę z przedsiębiorcami, prawnikami, finansistami. Chcemy również oddać im głos, przeprowadzając z nimi wywiady – aby mogli dzielić się doświadczeniem. Projekt będzie realizowany od września 2022 r. do listopada 2022 r., a materiały ukazywać się będą dwa razy w tygodniu. Zapraszamy do zapoznawania się z przygotowanymi materiałami.

Na początku projektu zachęcamy do wzięcia udziału w krótkiej, anonimowej ankiecie – która ma pomóc nam jak najlepiej dobrać treści w projekcie oraz uzyskać informację, w jaki sposób przedsiębiorcy najchętniej zdobywają wiedzę.

Fundacja Instytut Solidaryzmu

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdhEWqxBCaEcLqRKYksTcUEvch-kzoQAyHt31x-y5hy65EmFQ/viewform

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content