9,8 C
Warszawa
czwartek, 29 lutego, 2024

Morawiecki: mamy Polakom dzisiaj coś bardzo ważnego do przekazania

26,463FaniLubię

Ruszyliśmy skoro świt w Polskę, bo mamy Polakom dzisiaj coś bardzo ważnego do przekazania.

Wiemy doskonale, że jesteśmy w szczególnym czasie. W czasie skumulowania wielu kryzysów, na skutek koszmarnych błędów światowej polityki energetycznej, klimatycznej ze strony Unii Europejskiej – mamy wielkie problemy z cenami. Te ceny są bardzo wysokie przede wszystkim z jeszcze jednego względu – to wojna na Ukrainie i świadoma polityka Moskwy.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Musimy przypominać każdego dnia, co zrobili nasi poprzednicy w znacznie prostszej sytuacji. Podnieśli wiek emerytalny, podnieśli podatek VAT i inne opłaty i pozbawili Polaków około połowy OFE. Czyli gdy brakowało pieniędzy, natychmiast sięgali do portfeli Polaków. Nasza polityka jest inna. Państwo musi być aktywne, w szczególności w czasie bardzo trudnym. I tę aktywność pokazujemy.

  • Mieliśmy osiągnąć 6% PKB na zdrowie – w przyszłym roku jest budżet, w którym będzie ponad 6% na zdrowie.
  • Mieliśmy osiągnąć do 2030 roku 3% PKB na wydatki obronne – osiągniemy to już w przyszłym roku. Wypracowaliśmy możliwości budżetowe, które dzisiaj amortyzują kryzys, ale nie są dane raz na zawsze.

Przypomnę: za czasów naszych poprzedników bezrobocie rosło, podatki rosły, rósł wiek emerytalny a dochody Polaków były w stagnacji.

My staramy się za każdym razem reagować – pandemia, kryzys na granicy białoruskiej, kryzys popandemiczny, czyli zerwane łańcuchy produkcji, kryzys gospodarczy na świecie, a teraz kryzys inflacyjny, energetyczny i wojna na Ukrainie.

Te kryzysy się skumulowały w sposób bezprecedensowy, ale podołamy im wszystkim, bo bezpieczna Polska, bezpieczni Polacy to jest cel naszego rządu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
273SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content