23.4 C
Warszawa
niedziela, 14 lipca, 2024

Morawiecki: zmniejszanie roli pośredników czyli „od pola do stołu”

26,463FaniLubię

Dla rządu Prawo i Sprawiedliwość wieś jest fundamentem nowoczesnej, polskiej gospodarki. Działania na jej rzecz są wpisane w filozofię naszego obozu rządzącego. Dotrzymujemy danego słowa we wszystkich możliwych wymiarach.

  • Mówiliśmy o dopłatach do nawozów – wprowadziliśmy je.
  • Wspominaliśmy o zerowym podatku VAT na żywność w okresie wysokiej inflacji – to też zostało zrobione.
  • Obiecaliśmy mniejszy VAT na nawozy – i dotrzymaliśmy słowa.

Kolejnym sztandarowym programem jest wyrównanie dopłat do hektara dla polskich rolników w porównaniu do rolników z Europy Zachodniej. Tutaj mogę powiedzieć z ogromną dumą, że dzięki ciężkiej pracy wicepremiera, szefa Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pana Henryk Kowalczyk już od stycznia nastąpi to dla 95-97% rolników, czyli wszystkich tych, którzy mają do 30 ha, a potem będziemy zwiększać ten areał.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

W tym kontekście tak ważna jest strategia całej Unii Europejskiej. Nadzoruje ją pan Janusz Wojciechowski, komisarz UE d/s rolnictwa EU Food & Farming. Z wielu programów na najbliższe kilka lat uzyskamy dla polskiej wsi 25 miliardów euro, czyli grubo powyżej 100 miliardów zł.

Dziś miałem przyjemność odwiedzić kolejne gospodarstwo polskiej rodziny, które jest modelowym przykładem skracania drogi od pola do stołu, czyli zmniejszaniem roli pośredników – po to, żeby polski gospodarz skorzystał jak najwięcej na swojej działalności.

Bardzo się cieszę, że udało nam się wypracować ten strategiczny program dla polskiego rolnictwa, który podniesie je na jeszcze wyższy poziom. To jest nasze zobowiązanie na najbliższe lata – i jak pokazaliśmy – również je spełnimy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content