13,1 C
Warszawa
piątek, 30 września, 2022

„Jeśli się nie nawrócicie, podobnie zginiecie” – ks. Tomasz Kancelarczyk – Dobre Nowiny

26,463FaniLubię

Wszyscy z przerażeniem obserwujemy to, co dzieje się na Ukrainie i z pewnością każdy z nas zadaje sobie pytanie: „Dlaczego?”.

Od tej ludzkiej strony odpowiedź znajdziemy w telewizji, internecie, z wypowiedzi polityków, socjologów czy wojskowych. Jednak to pytanie, które we mnie bije, jest do Pana Boga i odpowiedzi na nie poszukuję na duchowej płaszczyźnie. W tym miesiącu miałem być obecny przy instalacji dzwonu „Głos Nienarodzonych” na Ukrainie, który w ubiegłym roku został poświęcony przez papieża Franciszka. Moje częste kontakty z obrońcami życia, zarówno z Ukrainy, jak i Rosji, dają mi bardzo szeroką wiedzę na temat tego, jak jest tam traktowane życie nienarodzonych dzieci. Widzę tę niesprawiedliwość i brak pokoju, ale trzeba zauważyć, że nie było ich tam już dużo wcześniej.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Gdy tak spojrzymy na ten konflikt, to czyż nie nasuwają nam się na myśl słowa wypowiedziane niegdyś przez św. Matkę Teresę z Kalkuty? „Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali?”.

Nie jest to dla mnie sprawa zamknięta, a w poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie docieram do fragmentu Ewangelii według św. Łukasza, w którym Pan Jezus odniósł się do tragicznych wydarzeń ofiar Piłata i ofiar katastrofy przewróconej wieży w Siloam. Powiedział dokładnie tak: „Jeśli się nie nawrócicie podobnie zginiecie”. Obserwuję to, co się dzieje na Ukrainie odbieram to bardzo osobiście. Uważam, że osobiście powinna to odebrać również Polska, cała Europa, a może i cały świat. Bo czy w naszym kraju mało było aborcyjnych marszy? Mało było piorunów i podpisów pod prawem aborcyjnym? Mało nienarodzonych dzieci ginie w krajach Europy, gdzie teraz z samej Polski wyjeżdżają kobiety chcące zabić swoje kilkumiesięczne nienarodzone dziecko? Potrzebne jest nawrócenie Ukrainy, Rosji, Polski, Europy, mojego i twojego świata, bo jeżeli się nie nawrócimy, podobnie zginiemy. Potrzebujemy, aby ewangelia życia biła w sercu Kościoła i każdego z nas, w innym wypadku będziemy duchowymi trupami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:Dobre Nowiny

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content