10,1 C
Warszawa
wtorek, 4 października, 2022

Premier: Ziarno, które zasiała Pani Tekla Juniewicz, i dziedzictwo, które po sobie pozostawiła, to wielka sprawa

26,463FaniLubię

Odeszła najstarsza z nas, osoba, która była świadkiem dziejów Polski w tragicznym wieku XX.

Pani Tekla Juniewicz urodziła się jeszcze w Cesarstwie Austro-Węgierskim w Krupsku. Kiedy ją poznałem, zapamiętałem, jak wielka pogoda ducha z niej emanowała. Była zawsze życzliwa, serdeczna i lubiła wspominać dawniejsze czasy.

Jako ośmioletnia dziewczynka była świadkiem wybuchu I Wojny Światowej, o której Mickiewicz mówił, że nadejdzie kiedyś wojna powszechna za wolność ludów, i która przyniosła Polsce upragnioną niepodległość.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

W ramach nowej rzeczywistości pani Tekla mogła założyć rodzinę i cieszyć się swoimi córkami w wolnej Polsce. W czasie II Wojny Światowej doświadczyła, czym było okrucieństwo tamtej wojny, a po niej utraciła swoją małą ojczyznę i musiała przenieść się z Kresów do Gliwic. Tutaj, w trudnych latach PRL, rosła i rozwijała się jej rodzina.

Jej odejście jest wielką stratą. Miała wielkie serce, które było zdolne pomieścić gorącą miłość do całej swojej wielkiej rodziny i ojczyzny. Zapamiętam ją jako osobę, która mimo zmieniających się epok, potrafiła zachować w sobie ciepło, dobro i wiarę w sens i Boga.

Ziarno, które zasiała, i dziedzictwo, które po sobie pozostawiła, to wielka sprawa. Niech spoczywa w pokoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content