23 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

Nikt ci tyle nie da, co Tusk obieca – Albert Łyjak

26,463FaniLubię

Honor w polityce oznacza szlachetność, uczciwość i pielęgnowanie ważnych dla siebie i narodu wartości. To dbanie o dobre imię i osobistą godność. Honor – przeniesiony na skalę całego państwa – przeradza się w coś, co się zwykle nazywa dumą narodową. Jest to kategoria wspólna dla całego narodu i w pozytywnym sensie służy budowaniu więzi grupowych oraz sprzyja wzmacnianiu zbiorowej tożsamości. Tyle teoria, życie jednak przynosi smutniejsze widowiska, w których zachowanie polityków jest odarte z dumy narodowej i honoru.

Słowa rzekomo nic nie kosztują, mylą się jednak ci, co tak sądzą. Coraz częściej spotykamy się z politykami, dla których „danie słowa” czy „honor” są pustymi deklaracjami. Politycy często obiecują, nawet wtedy, gdy wiedzą, że tej obietnicy nigdy nie zrealizują. Zapominają, że obietnica wyborcza jest swoistym kontraktem ze społeczeństwem. To umowa bez notariusza, ale honorowa.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Mistrzostwem łgarstwa i manipulacji wykazuje się były premier Donald Tusk. 2 lipca w Radomiu uczestniczył w Konwencji Przyszłości Platformy Obywatelskiej, gdzie pokazał swój charakter krętacza i manipulatora. Kilka przykładów:

  • W trakcie wystąpienia przedstawił niby zwykłą nauczycielkę z gminy Załuski. Dopiero wówczas okazało się, że jest ona przewodniczącą rady gminy i w oświadczeniu majątkowym wpisała „nauczycielskie zarobki” za 2021 rok na poziomie 150 tys. zł, czyli ponad 12 tysięcy miesięcznie.
  • Wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS – krzyczał szef PO i deklarował, że PO wprowadzi aborcję na życzenie. Kompletne pomieszanie pojęć i wartości.
  • Arogancka władza podnosi ceny żywności i nie pozwala ludziom żyć, oddychać – mówił szef PO.

Pominął oczywiście fakty. Obecna stawka na podstawowe artykuły żywnościowe wynosi 0 procent, a nawet mało lotny ekonomista wie, że ceny kształtuje rynek. Mamy wojnę za wschodnią granicą, jesteśmy po dwuletnim okresie ograniczeń związanych z pandemią. Wszyscy pamiętamy, że kiedy rządził Tusk, to VAT był tylko podnoszony, choć sytuacja na świcie była zgoła inna.

Znamienne było wystąpienie sympatyka PO, kompletnie zaczadzonego wyborcy, który postulował zniesienie 500+, 300+, trzynastej i czternastej emerytury. „Dość rozdawnictwa” – to hasła tego elektoratu, które są groźnie dla dobrostanu całego społeczeństwa, a nawet dla rodziców i bliskich, tego mocno ograniczonego człowieka. Stefan Kisielewski mówił: „Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami”. No cóż, taki elektorat.

Tusk wielokrotnie posługuje się kłamstwem i fake newsami, bardzo często zaprzeczając sobie samemu. Były już czereśnie po 260 zł kilogram czy ostatnio bochenek chleba po 30 zł. Pamiętamy protesty i złowieszcze analizy dotyczące wprowadzenie wolnej niedzieli w handlu. Miały zrujnować gospodarkę. Teraz sobie na przekór proponuje czterodniowy tydzień pracy. Czy to można normalnie komentować?

Może obecnie nie jesteśmy w wymarzonym punkcie – jest jeszcze wiele do naprawy, ale na pewno wiemy, że do przeszłości z rządami PO chcą wrócić tylko nierozumni Polacy. Bo jaka była ta przeszłość?

Gdy Platforma była u władzy, umożliwiała kradzież z budżetu państwa setek miliardów złotych. Mafie paliwowe, VAT-owskie miały eldorado. Na szeroką skalę wyprzedawano majątek narodowy, a mimo to na nic nie było pieniędzy. Nawet spółki skarbu państwa zarządzane przez PO przynosiły ogromne straty. A co dostawali Polacy? Tylko podwyżki podatków, podwyżki wieku emerytalnego, grabież pieniędzy zgromadzonych przez Polaków w OFE, bo przez nieudolne rządy, Polsce groziła unijna procedura nadmiernego deficytu. Ośmioletnie rządy PO to wielkie afery: hazardowa, Amber Gold, Infoafera, afera podsłuchowa czy afera Beaty Sawickiej. Kiepskie rządy PO doprowadziły do zamknięcia polskich stoczni. Bezrobocie wtedy wynosiło 13, 2 proc., płaca minimalna 1600 zł, wiek emerytalny 67 lat – mimo że na świecie była prosperita i sprzyjające warunki. O tym zapomnieli.

Dlaczego politycy z PO posługują się kłamstwem? Jest to chyba grzech pierworodny. Platforma jest partią założoną przez służby. Jeden z jej założycieli, Andrzej Olechowski, w PRL był współpracownikiem wywiadu, kontaktem operacyjnym gen. Gromosława Czempińskiego. W jednym z wywiadów Czempiński powiedział: Miałem dość duży udział w tym, że powstała Platforma Obywatelska. Mogę powiedzieć, że odbyłem wtedy olbrzymią liczbę rozmów, a przede wszystkim musiałem przekonać Olechowskiego i Pawła Piskorskiego do pewnej koncepcji, którą później oni świetnie realizowali. Wkrótce po objęciu rządów przez PO zaczęto przywracać do pracy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych absolwentów Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych. W czasach ZSRR ta uczelnia szkoliła kadry dyplomatyczne dla krajów komunistycznych, dbając jednocześnie, by spory procent absolwentów związać z KGB. Niemal połowę stanowisk MSZ, wymagających posiadania stopnia dyplomatycznego, PO obsadziła absolwentami tej właśnie uczelni. Przypadek?

Również służby specjalne podczas rządów Platformy podlegały wielu patologiom. Wkrótce po objęciu rządów przez koalicję PO-PSL zastępcą szefa ABW został były esbek Zdzisław Skorża. Pełniącym obowiązki szefa, a następnie szefem ABW został Krzysztof Bondaryk. Wokół niego, a także jego brata narosło wiele niejasności.

Zwijanie Polski postępowało w każdej dziedzinie. W 2009 roku rząd PO zlikwidował 3000 etatów w policji. W okresie 2008–2012 zlikwidowano w Polsce 130 posterunków, a kolejnych 277 było przeznaczonych do likwidacji. Likwidowano też połączenia kolejowe, autobusowe. Dopiero od 2015 roku, gdy już nie było szkodników u władzy, to wszystko jest odtwarzane.

Rządy PO to nie tylko afery, ale również totalna niegospodarność. Widać to było podczas przygotowań do turnieju Euro 2012. Brakowało pieniędzy na budowę dróg, infrastruktury noclegowej, a wydawano ogromne kwoty na zbyt duże i drogie stadiony. Zanim jeszcze zaczęto budowę stadionów, przeprowadzano też kosztowne szkolenia. Spółki zajmujące się przygotowaniem i obsługą turnieju i „swoi ludzie” tam zatrudnieni generowały ogromne koszty, nawet kilka lat po zakończeniu Mistrzostw Europy. Do dzisiaj nikt nie poniósł konsekwencji, a należałoby do tego wrócić. Euro 2012 mogło być szansą rozwojową dla polskich firm, które pracowały przy rozbudowie infrastruktury, miało przynieść nowe miejsca pracy. Tymczasem w lipcu 2012 roku sąd ogłosił upadłość PBG, lidera branży budowlanej, który wybudował m.in. Stadion Narodowy. Bezpośrednią przyczyną decyzji o ogłoszeniu upadłości przez spółkę miały być przeciągające się rozmowy z bankami na temat finansowania firmy. W podobnej sytuacji było więcej budowlanych przedsiębiorstw. Polski Związek Pracodawców Budownictwa alarmował, że będą upadały kolejne firmy. W wyniku zapaści branży, pracę w tym sektorze mogło stracić nawet 150 tys. osób. Same stadiony kosztowały rekordowe pieniądze i generowały, i generują straty, za które muszą płacić lokalne społeczności. Na przykład stadion we Wrocławiu zarobił jedynie na walce Tomasza Adamka z Witalijem Kliczką, ale już do turnieju Polish Masters z udziałem czterech znanych drużyn piłkarskich miasto musiało dopłacić. Rozdano za darmo 35 tys. biletów, bo nikt nie chciał ich kupować.

To tylko kilka przykładów „osiągnięć” Platformy Obywatelskiej, która reprezentuje nie nasze, a niemieckie interesy w Polsce. Widać to po ostatnich wypowiedziach polityków z tej partii, którzy wzywają polski rząd, żeby solidarnie podzielił się z Niemcami gazem, którego zaczyna im brakować. To, że Niemcy nie byli solidarni z Polakami, gdy budowali Nord Stream1 i Nord Stream 2, politykom tej formacji zupełnie nie przeszkadza.

Różnica między rządami Donalda Tuska a obecnymi rządami jest ogromna. To nie ten poziom i nie ta liga. Donald Tusk już wystarczająco się skompromitował i to, że ma zwolenników wśród Polaków świadczy o ich amnezji i braku rozsądnego myślenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content