32,2 C
Warszawa
piątek, 19 sierpnia, 2022

Premier: ciężka pracy polskich górników zapewnia nam bezpieczeństwo energetyczne

26,463FaniLubię

Przełom społeczny, gospodarczy i technologiczny, którego jesteśmy świadkami, otwiera dla Polski nowe możliwości, ale powoduje też wiele problemów.

Z tym większą dumą dziś na Śląsku chciałbym podkreślić wagę ciężkiej pracy polskich górników, którzy zapewniają nam bezpieczeństwo energetyczne oparte na polskim węglu i przynoszę im świetną wiadomość.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

76 miliardów euro z umowy partnerstwa to ponad 350 miliardów złotych, z których Województwo Śląskie otrzyma ponad 20 miliardów złotych.

Umowa partnerska, z okazji której się dzisiaj tutaj spotykamy, jest impulsem do rozwoju, transformacji i przyszłości regionu.

Olbrzymie środki, które przeznaczamy na ten cel, są bardzo ważne w kontekście przyszłości Śląska i polskiego sektora górniczego, ale – w odróżnieniu od opozycji i brukselskich ideologów, rząd Prawo i Sprawiedliwość przeprowadza ten proces w oparciu o szacunek do umowy społecznej z lokalnymi samorządami, spółkami z sektora węglowego, związkami zawodowymi i wszystkimi polskimi górnikami.

Moja filozofia władzy publicznej składa się z dwóch elementów – władzy samorządowej i władzy centralnej (rządowej). To dwa zdrowe płuca które, współpracując ze sobą, zapewniają dobrobyt społeczności lokalnych.

Dziękuję wszystkim samorządowcom i dobrym gospodarzom, którzy na Śląsku i w całej Polsce współpracują z nami, by chronić nasze małe ojczyzny i zapewnić ich mieszkańcom jak najlepsze warunki do życia i rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content