20,7 C
Warszawa
piątek, 29 września, 2023

Morawiecki: Co byłoby, gdyby dalej rządziła Platforma Obywatelska

26,463FaniLubię

Na spotkaniu z mieszkańcami Ostrołęki, przekazałem staroście powiatu ostrołęckiego czek w wysokości 98,4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę nowego mostu na Narwi. Drogi lokalne są nie mniej ważne, niż duże trasy przelotowe, ponieważ tworzą zupełnie nowe perspektywy i możliwości w poszczególnych regionach. Na tym polega dobra polityka tworzenia warunków dla przedsiębiorczości. Dzięki takim inwestycjom, tworzymy drogi do lepszego życia, do lepszych szkół i do lepszych relacji międzyludzkich.

W odpowiedzi na światowy kryzys gospodarczy, z którym już teraz bezpośrednio się mierzymy, rząd Prawa i Sprawiedliwości koncentruje się na na utrzymaniu bezpieczeństwa Polski i bezpieczeństwa finansowego polskich rodzin. Wprowadziliśmy najróżniejsze działania osłonowe – przede wszystkim największą w historii ostatnich dekad obniżkę podatku z 17% na 12%, ale też m.in. obniżkę VAT do 0 na żywność. Od początku roku obowiązuje znacząco wyższa kwota wolna od podatku. Teraz nasze wysiłki skupiają się na duszeniu inflacji przy jednoczesnym utrzymaniu miejsc pracy. W miarę naszych możliwości ograniczamy te elementy w makroekonomii, które doprowadzają do wzrostu inflacji, ale w przeciwieństwie do naszych poprzedników nie chłodzimy gospodarki.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Co byłoby teraz, gdyby dalej rządziła Platforma Obywatelska? Kiedy w latach 2008-2009 trwał kryzys nieporównywalnie mniejszy niż to, z czym zmagamy się po pandemii i w obliczu trwającej wojny, politycy tej partii powtarzali tylko, że “pieniędzy nie ma i nie będzie” a przedsiębiorcy „dadzą sobie radę sami”. Obietnice obniżek podatków skończyły się podwyżką VAT i skokiem na pieniądze z OFE. Nie było żadnej pomocy ze strony państwa, kiedy deficyt budżetowy sięgał 8% a bezrobocie nawet 13-14% – a Donald Tusk, kiedy nadarzyła się okazja, porzucił zaszczytną funkcję premiera i dla lepszych pieniędzy pojechał do Brukseli.

Dzisiaj Polska potrzebuje stabilności, porządku i spokoju – ale też szczelnego systemu podatkowego i inwestycji, takich jak nasze inwestycje samorządowe. Chcemy pomóc Polakom przejść przez ten trudny czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content