1 C
Warszawa
niedziela, 4 grudnia, 2022

Wrocławski Teatr Pantomimy ma nowego dyrektora

26,463FaniLubię

Jedyny repertuarowy teatr pantomimy w Polsce ma nowego dyrektora. Od 1 lipca 2022 roku Wrocławskim Teatrem Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego zarządza Agnieszka Charkot – wieloletnia menadżerka, aktorka i sekretarz literacki Teatru.

– Ostatnio w Teatrze Pantomimy dochodziło do wielu zmian, teraz liczę na stabilizację. Trzymam kciuki za nową panią dyrektor i cały zespół – mówi Krzysztof Maj, członek zarządu województwa.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Powołana 1 lipca 2022 roku przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego na stanowisko dyrektora Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu Agnieszka Charkot będzie kierować teatrem przez 5 sezonów artystycznych. Jest związana zawodowo z pantomimą od ponad 12 lat jako aktorka, sekretarz literacka i kierownik działu marketingu, a także jako p.o. dyrektora Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Agnieszka Charkot

– Pantomima ma poruszać nie tylko ciało, ale również emocje i wyobraźnię – tak o Wrocławskim Teatrze Pantomimy myśli dyrektor Agnieszka CharkotPantomima ma być żywa, ma poruszać różnorodną tematykę i obierać różną formę – dodaje. Taka wizja pantomimy przekłada się bezpośrednio na propozycje programowe w nadchodzących sezonach artystycznych teatru. W repertuarze Wrocławskiego Teatru Pantomimy znajdą się zatem takie gatunki jak thriller, komedia, horror, melodramat, kryminał czy pantomimiczny musical. Uniwersalny język teatru pantomimy umożliwia przygotowywanie oferty programowej skierowanej zarówno do widzów dorosłych, jak i najmłodszych odbiorców.

Agnieszka Charkot chce pozostać wierna bogatej teatralnej tradycji naszego regionu, w którym, dzięki takim osobowościom jak Henryk Tomaszewski czy Jerzy Grotowski kształtował się język nie tylko polskiego, ale i międzynarodowego teatru.

Rozwijanie kunsztu pantomimy zespołowej, prezentacja premier czerpiących z różnorodności nowoczesnego teatru ruchu, odkrywanie potencjału aktorów i dbanie o najwyższy poziom wykonawstwa, a także współpraca z twórcami międzynarodowymi oraz stworzenie przestrzeni działań interdyscyplinarnych dla dolnośląskiej publiczności to najważniejsze założenia programowe przedstawione przez nową dyrektor Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu.

Źródło: Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content