20,2 C
Warszawa
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Premier Morawiecki: 1 lipca obniżyliśmy PIT z 17% na 12%

26,463FaniLubię

Dziś wieczorem w programie Gość Wiadomości rozmawiałem o najważniejszych bieżących wydarzeniach. Są nimi na pewno przełomowe decyzje z ostatniego szczytu NATO – dołączenie do paktu Szwecji i Finlandii oraz deklaracja stałej obecności wojsk amerykańskich w Polsce. Mówiliśmy też oczywiście o ciągnącej się dalej wojnie na Ukrainie – jej wpływie na gospodarkę i politykę całej Europy.

Dzisiaj wszelkimi możliwymi sposobami walczymy z inflacją i mam nadzieję że za parę miesięcy będzie ona w trendzie spadkowym – chociaż musimy mieć świadomość, że żyjemy w czasach globalnego kryzysu, który niestety puka już do bram Europy. Chiny spodziewają się jednego z najniższych wzrostów PKB od 30-kilku lat, Stanom Zjednoczonym grozi nawet recesja. Musimy być na to jak najlepiej przygotowani, dlatego kładziemy szczególny nacisk na wyrównywanie szans oraz gwarancje niskich podatków.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Od 1 lipca obniżyliśmy PIT z 17% na 12%, co wraz ze znacząco wyższą kwotą wolną od podatku i programami społecznymi jest konkretną ulgą dla milionów polskich obywateli. Programem naszych oponentów było – i jak słychać z wypowiedzi niektórych jej liderów dalej jest – podnoszenie podatków, ale my robimy wszystko, żeby uszczelniać budżet, wygrywać walkę z przestępcami podatkowymi i mafiami vatowskimi. Mamy teraz jedną z najniższych luk VAT – a wystarczy popatrzeć na dane Komisji Europejskiej jak to wyglądało w czasach naszych poprzedników.

https://vod.tvp.pl/video/gosc-wiadomosci,04072022-1958,60743910

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content