15.3 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Premier Morawiecki: Tusk jest symbolem lenistwa, cwaniactwa i zerowej wiarygodności

26,463FaniLubię

Dzisiaj w Tczewie, z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, przekazaliśmy pierwszą transzę – ponad 60 milionową – na realizację prac modernizacyjnych zabytkowego mostu (kiedyś najdłuższego w Europie), który jest perłą inżynieryjną swoich czasów. Paręnaście lat temu został on wyłączony z użytku – teraz odzyska swój blask. Ten most jest symbolem postępującej wcześniej degradacji ale i ponownego odzyskiwania blasku. W całej Polsce jeszcze do niedawna podobnie likwidowano połączenia kolejowe czy zamykano posterunki policji. Dzisiaj je odbudowujemy, modernizujemy i remontujemy. Most jest zawsze symbolem łączenia dwóch brzegów – niezależnie od temperatury sporu politycznego, takie byłoby moje ogromne marzenie, żeby łączyć Polaków, którzy są również po dwóch stronach politycznej barykady.

Zamiast tego, Platforma Obywatelska zorganizowała w Radomiu konwencję, którą raczej należałoby nazwać pokazem nienawiści, pustki i niemocy – braku konkretnego programu. Zero konkretów oraz puste obietnice, które doskonale wiemy, że zostaną złamane. Kiedy kilkanaście lat temu Donald Tusk dochodził do władzy, zapowiadał niższe podatki – ale zamiast tego podniesiono VAT, ZUS oraz wiek emerytalny; zabrane zostało OFE. Dziś ten sam Donald Tusk mówił o wysokich cenach i szalejącej inflacji – ale zapomniał dodać, że stoi za tym jego dobry znajomy, Władimir Putin, z którym zawsze tak chętnie przytulał się na zdjęciach.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Inni liderzy PO są nieco bardziej wylewni. Choć Izabela Leszczyna powiedziała, że program polityczny pokażą dopiero po wyborach, Marek Belka przyznaje wprost, że chce podnieść podatki. Ja sądzę inaczej – dlatego od wczoraj podatek PIT został obniżony z 17 do 12% – wszystko po to, żeby łagodzić ten ból inflacji i wysokich cen. Wcześniej podnieśliśmy już kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł. Prawo i Sprawiedliwość może się potykać, mylić, ale jesteśmy partią wiarygodną. Realizujemy to, do czego się zobowiązujemy.

Liczni pracownicy KPRM, którzy pracowali tam za czasów Donalda Tuska, wspominają, że najczęściej przyjeżdżał do pracy w poniedziałek (czasami po południu), a wyjeżdżał już w czwartek, by w Gdańsku „haratać w gałę” – a więc jego tydzień pracy trwał jakieś 3,5 dnia. Potem zostawił służbę publiczną i uciekł do Brukseli, żeby dorobić się tam wielkich pieniędzy. Tusk jest symbolem lenistwa, cwaniactwa i zerowej wiarygodności. Nie tak rządzi się krajem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content