15,4 C
Warszawa
poniedziałek, 8 sierpnia, 2022

Premier Morawiecki: Dokonaliśmy repolonizacji Polskich Kolei Linowych

26,463FaniLubię

Rozwój lokalnej przedsiębiorczości, powstanie nowych miejsc pracy oraz poszerzanie oferty turystycznej to główne cele nowego ośrodka turystycznego PKL Solina. Premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w otwarciu nowej inwestycji. Od 2 lipca 2022 r. atrakcje turystyczne ośrodka zostaną udostępnione dla wszystkich osób odwiedzających Solinę. Jak podkreślił szef rządu nie byłoby takich inwestycji, gdyby nie naprawa finansów publicznych.

Premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia kolejki linowej w Solinie

Aktywna polityka rządu w kierunku repolonizacji

Premier wskazał, że gdyby nie konsekwentna rządowa strategia, która prowadziła do odkupywania aktywów z rąk zagranicznych inwestorów, ośrodek turystyczny PKL Solina nie powstałby. Powstała inwestycja to również efekt wzorowej współpracy rządu z samorządem.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

– Ta inwestycja to kolejna odsłona tego, co nazywamy repolonizacją. Nie byłoby jej, gdyby nie Plan Odpowiedzialnego Rozwoju – mówił premier.

Przypomniał, że rząd dokonał repolonizacji w wielu miejscach, a jednym z nich jest właśnie repolonizacja Polskich Kolei Linowych. To dzięki temu nowy inwestor – Polski Fundusz Rozwoju – mógł zainwestować dodatkowe środki finansowe i zwiększyć inwestycje turystyczne.

Szereg atrakcji – o inwestycji

Budowa nowego ośrodka turystycznego Grupy PKL i PFR w Bieszczadach trwała od wiosny 2021 do lata 2022. Widokowa kolej gondolowa nad zaporą, pokaz multimedialny Preshow oraz wieża widokowa na Górze Jawor wraz z kawiarnią i tarasem widokowym to jedne z głównych atrakcji nowego ośrodka. Dodatkową rozrywką będzie możliwość zwiedzania parku tematycznego zlokalizowanego na powierzchni 4,7 hektara na zboczu góry Jawor. Każdy będzie mógł aktywnie spędzić czas, a także poznać legendarną historię tego wyjątkowego regionu Polski, odkrywając Bieszczady na nowo.

– Infrastruktura turystyczna nad Soliną to coś, co nie tylko zwiększa możliwości turystyczne regionu, to jednocześnie ważna inwestycja gospodarcza. To dodatkowe miejsca pracy – podsumował premier.

W ośrodku turystycznym znajdzie zatrudnienie ponad 100 osób w różnych obszarach: technicznym, obsługi handlowej, gastronomii, oraz artystycznej – animatorzy, obsługa parku tematycznego, jak i wielu innych specjalistów.

Polskie Koleje Linowe – organizacja z 85-letnią tradycją

To operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Grupa PKL prowadzi swoje ośrodki w Tatrach, Beskidach i Pieninach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzyna Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim.

PKL jest jednym z największych pracodawców w regionie zatrudniającym ponad 300 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne.

Wideo

Źródło: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content