14,2 C
Warszawa
wtorek, 26 września, 2023

Morawiecki: historia wolności nigdy się nie kończy, bo wolność nie jest dana raz na zawsze

26,463FaniLubię

Kto by pomyślał, że słowa Solidarność i Walka znów będą musiały się połączyć by przeciwstawić się złu. To zło jest nowe, ale korzenie ma te same, co 40 lat temu. Dlatego się odrodziło. My także dziś powinniśmy odrodzić ducha walki, ducha Solidarności, ducha Solidarności Walczącej.

Chylę czoła przed działaczami podziemia niepodległościowego lat 80., wszystkimi, którzy bez pardonu walczyli z komuną, przed działaczami podziemnej Solidarności, Konfederacji Polski Niepodległej i Solidarności Walczącej.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Niektórzy z nich oddali za wolność swoje życie, innym połamano kariery, a wszyscy, którzy podjęli się działalności opozycyjnej zawsze płacili za to wysoką cenę w życiu prywatnym, rodzinnym.

Czy było warto? Często słyszę to pytanie. A czy Żołnierze Wyklęci, którzy swoją daninę krwi złożyli w czasach dalece bardziej beznadziejnych – odnieśli zwycięstwo? Tak! Każdy kto staje w imieniu dobra, każdy kto szuka prawdy, każdy kto walczy o wolność – już jest zwycięzcą.

To przecież uniwersalna myśl, uniwersalne, powszechne przesłanie, a nawet powszechne posłanie do wszystkich ludzi dobrej woli. Gdybyśmy w to nie wierzyli – ciężko byłoby odszukać sens naszego bytu, naszego pielgrzymowania, tu, na ziemi.

30 lat temu pewien amerykański politolog ogłosił, że historia się skończyła. My w Polsce wiemy, że historia wolności nigdy się nie kończy, bo wolność nie jest dana raz na zawsze.

Totalitaryzm miał być chorobą XX wieku. Wiemy jednak, że ten wirus mutuje i odradza się na nowo. Dlatego NIE WOLNO NAM ZASNĄĆ W POCZUCIU ZWYCIĘSTWA.

Ogień wolności, który nie jest podsycany może zgasnąć. WTEDY NARODY UMIERAJĄ. PAŃSTWA UPADAJĄ. Wojna na Ukrainie pokazała, że w Europie są dziś państwa, które upojone wolnością popadły w drzemkę. Dlatego my musimy być czujni nie tylko za siebie, ale również za Europę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content