22,4 C
Warszawa
wtorek, 6 czerwca, 2023

Premier Morawiecki: Rosja chce wywołać głód w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie

26,463FaniLubię

Jeszcze 3 miesiące temu w Wersalu – a potem w Brukseli – nikt nie dawał szans Ukrainie, na otrzymanie statusu kandydata do UE. To szeroko zakrojona akcja dyplomatyczna i rozmowy polityczne – przede wszystkim ze strony polskiej – do tego doprowadziły. Dla walczącej Ukrainy jest to niezwykle ważne. Jest to bardzo głęboka, strategiczna zmiana, która doprowadzi – wierzę w to bardzo mocno – do uwolnienia jej w jak najkrótszym czasie.

Obok ogromnej roli prezydenta Andrzej Duda, chciałbym podziękować także Komisji Europejskiej European Commission, która także odegrała bardzo pozytywną rolę w inspirowaniu kolejnych krajów, by ustąpiły ze stawianego oporu. Zatwierdziliśmy 9 miliardów euro pomocy dla Ukrainy – aby służby publiczne tego państwa mogły dalej funkcjonować pomimo trwającej wojny. W konkluzjach znalazły się także zapisy o pomocy wojskowej, ponieważ przewaga rosyjskiej artylerii jest nawet osiem czy dziesięć razy większa. Ciężko walczyć z tak przeważającą siłą wroga, dlatego Polska, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i państwa Bałtyckie pomagają w dostawach broni.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Na długo przed wybuchem wojny przestrzegaliśmy przed uzależnieniem od rosyjskich surowców naturalnych, które teraz są bronią w rękach Putina. Dziś Niemcy przyznają nam w całej rozciągłości rację, rozmawiamy o tym, jak zapobiec kryzysowi energetycznemu w całej Unii Europejskiej na jesieni, kiedy rozpocznie się sezon grzewczy.

Teraz Rosja chce wywołać głód w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie – a przez to doprowadzić do wielkiej fali migracji – dlatego Unia Europejska powinna pomóc przyspieszyć eksport zboża i żywności z Ukrainy. To niezwykle ważne by z wyprzedzeniem reagować na problemy, z którymi będziemy się mierzyć za kilka miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
294SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content