-0,2 C
Warszawa
piątek, 9 grudnia, 2022

Premier Morawiecki: Pamiętajmy o Ofiarach niemieckich obozów zagłady, uczmy się na błędach przodków

26,463FaniLubię

14 czerwca 1940 roku nazistowscy Niemcy przeprowadzili pierwszy transport polskich więźniów do Auschwitz. Tego dnia co roku obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.

Rotmistrz Pilecki w swoim raporcie z Oświęcimia pisał: „Obóz był probierzem, gdzie się sprawdzały charaktery. Jedni staczali się w moralne bagno. Inni szlifowali swe w charaktery jak kryształ. Rżnięto nas ostrymi narzędziami. Ciosy boleśnie wrzynały się w ciała, lecz w duszy znajdywały pole do przeorania…”

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Czego nauczył go pobyt w tym piekle na ziemi? Tak mówił swoim dzieciom po ucieczce w 1943 roku: „Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem.”

79 lat później te słowa wciąż są aktualne. Pamiętajmy o Ofiarach niemieckich obozów zagłady, uczmy się na błędach przodków, bo – jak pokazują ostatnie miesiące – okrucieństwo, obozy i wojna to nie pieśń przeszłości, ale aktualne zagrożenie, które niebezpiecznie zbliżyło się do polskich granic.

Musimy być na posterunku i stanąć na wysokości zadania – zapewnić bezpieczeństwo Polsce i przyszłość wolną od strachu dla naszych dzieci!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content