32,2 C
Warszawa
piątek, 19 sierpnia, 2022

Morawiecki: Partie opozycyjne na forum PE namawiają do wprowadzania sankcji na Polskę

26,463FaniLubię

Dziś w Sejm Rzeczypospolitej Polskiej bardzo ważne głosowania, więc przedstawiłem stanowisko rządu w kilku punktach:

Polska jest na pierwszej linii frontu pomocy humanitarnej. Organizujemy dostawy broni, pomagamy uchodźcom, jesteśmy kluczowym elementem całej logistyki pomocy i dostaw środków obrony na Ukrainę. Dlatego musimy ze sobą jak najściślej współpracować również w parlamencie i działać na korzyść Polski, a nie na jej szkodę!

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Co jest dzisiaj Polsce najbardziej potrzebne? Promocja eksportu i inwestycje bezpośrednie. Te elementy zabezpiecza Krajowy Plan Odbudowy – program, który ma pomóc Polsce i krajom UE pokonać problemy spowodowane epidemią, kryzysem ekonomicznym i działaniami Rosji na światowych rynkach. Zawiera kamienie milowe w liczbie 5200 dla całej Unii Europejskiej. Włosi i Rumunia mają ich ponad 500, Hiszpania ponad 400, cztery razy mniejsza od nas Portugalia ponad 300. Polska ma 283. Ogromna większość z nich służy naszym interesom.

Polski rząd długie miesiące negocjował, by zaakceptować KPO. A dziś Platforma Obywatelska chce głosować przeciw KPO – przeciw pieniądzom dla Polaków! Będziemy wiedzieli, komu trzeba podziękować za to, że te pieniądze cały czas do nas nie docierają. Partie opozycyjne na forum Parlamentu Europejskiego namawiają do wprowadzania sankcji na Polskę. Trudno im wspierać sankcje na Rosję, ale wstawiają się za sankcjami na Polskę. To jest skandal!

Wszyscy musimy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania:

Czy Polsce służy traktowanie Nord Stream 2 jako projektu biznesowego? Czy raczej budowanie gazociągu Bałtyckiego?

Czy Polsce służy budowanie zapory na Białoruś po to, aby nie było prowokacji ze strony Łukaszenki i Putina? Czy bieganie z reklamówką, obrażanie funkcjonariuszy i opowiadanie, że wpuścimy tutaj wszystkich?

Czy Polsce służy przekop Mierzei Wiślanej, czy lęk o to (jak mówiła opozycja), co powie na to Rosja?

Dziś odpowiedzi na te pytania są oczywiste. Albo jest się za Polską, jej przyszłością, bezpieczeństwem i rozwojem – albo przeciw niej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content