23,6 C
Warszawa
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022

Morawiecki: Dziękuję wszystkim, którzy pracują nad rozwojem polskiej armii i przemysłu obronnego

26,463FaniLubię

Na bezpieczeństwo Polski patrzymy w sposób kompleksowy. Składają się na nie bezpieczeństwo granic (dlatego budujemy zaporę na granicy z Białorusią), ale też bezpieczeństwo energetyczne (dlatego dywersyfikujemy dostawy i budujemy nowe konektory, rurociągi i punkty odbioru gazu i ropy), w cyberprzestrzeni czy wewnętrzne, czyli dbanie o spokój w naszym kraju.

Jednym z najważniejszych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa jest, przyjęta niedawno, ustawa o obronie ojczyzny, w której swój szczególny udział mieli wicepremier, Przewodniczący Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych, Jarosław Kaczyński oraz szef Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak , którym bardzo dziękuję za pracę i wkład w ten projekt.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Dzięki ustawie dzisiaj wprowadzamy programy wielomiliardowych inwestycji w supernowoczesne uzbrojenie dla polskiej armii, zarówno kupowane, ale i produkowane w naszym kraju, w miejscach takich, jak Huta Stalowa Wola – strategiczne dla polskiej obronności zakłady, perła w koronie przemysłu zbrojeniowego.

Teraz podpisujemy jeden z największych kontraktów zbrojeniowych z ostatniego trzydziestolecia – sprzedaż broni dla Ukraińców, by mogli się bronić przed Rosją. Broń, którą sprzedajemy, jest sprawdzona i już dziś wiemy, że będzie bardzo skuteczna na polu walki.

Chcemy, by polska armia miała broń nowoczesną, skuteczną i żeby ta broń pochodziła z Polski. Nie wszystko możemy od razu produkować, ale tutaj – w Stalowej Woli, widzimy potężne efekty pozytywnych zmian.

Dziękuję wszystkim, którzy pracują nad rozwojem polskiej armii i przemysłu obronnego. Zrobimy wszystko, by Polacy byli jak najlepiej chronieni przed wszelkimi zagrożeniami, które czekają na nas w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content