20,2 C
Warszawa
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Budowa Nowego Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu – wydłużono czas dla wykonawców na składanie ofert

26,463FaniLubię

Budowa Nowego Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu – wydłużono czas dla wykonawców na składanie ofert

Trwa przetarg nieograniczony na budowę Nowego Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu – największej w historii regionu inwestycji w zdrowie Dolnoślązaków. Mając na uwadze zainteresowanie potencjalnych wykonawców realizacją budowy nowego szpitala, prowadzące przetarg Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii podjęło decyzję o wydłużeniu terminu składania ofert przez wykonawców. Pierwotny termin składania ofert w postępowaniu przetargowym wydłużono z 10 czerwca 2022 r. do 29 lipca 2022 r.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Na obecnym etapie prowadzonego postępowania przetargowego trzy firmy, zainteresowane realizacją inwestycji, złożyły odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej dotyczące specyfikacji zamówienia publicznego. Aby przybliżyć potencjalnym wykonawcom uwarunkowania, w jakich przebiegać będzie realizacja inwestycji, ale również w drodze dialogu udzielić wyjaśnień i przyjąć wszelkie uwagi, które mogą wpłynąć na efektywność realizacji zadania, przy wsparciu Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa zostanie zorganizowane spotkanie informacyjne dla wykonawców.

Budowa Szpitala ma zostać zrealizowana w terminie 51 miesięcy od daty zawarcia umowy z Wykonawcą. Planuje się, że na początku 2027 roku placówka będzie przyjmować pacjentów. Szpital Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologiczny we Wrocławiu, który powstanie w nowoczesnym obiekcie, będzie skupiał w jednej lokalizacji wielospecjalistyczne funkcjonalności i zakresy lecznictwa realizowane dotychczas przez trzy placówki medyczne prowadzone przez samorząd województwa – Dolnośląskie Centrum Onkologii (DCO), Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc (DCChP) oraz Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku (DCTK z KBDSz). Dla inwestycji został już wykonany plan funkcjonalno-użytkowy, czyli szczegółowa dokumentacja zawierająca koncepcję medyczną, architektoniczną i funkcjonalną obiektu. Zaawansowany jest proces uzyskania decyzji środowiskowej. W miejscu budowy nowego szpitala, w zachodniej części Wrocławia, przeprowadzono prace przygotowawcze w terenie.

W pierwszym przetargu na wybór Generalnego Wykonawcy budowy Nowego Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu wpłynęła jedna oferta od firmy PORR SA na kwotę ponad 1,42 mld złotych. Do składania ofert zostali zaproszeni wykonawcy wyłonieni w pierwszym etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, z którymi prowadzony był dialog konkurencyjny – STRABAG, SINOHYDRO, WARBUD, VAMED POLSKA oraz PORR. Jedyna złożona oferta była dwukrotnie wyższa od szacowanej wartości inwestycji, zapisanej w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym, wynoszącej ponad 720 mln zł i współfinansowanej przez samorząd województwa oraz rząd. Ze względu na wysokość kwoty jedynej złożonej oferty przetarg nie został rozstrzygnięty. Podjęta została decyzja o ogłoszeniu nowego przetargu w szerszej formule, aby możliwe było poznanie ofert od wielu wykonawców.

Samorząd Województwa Dolnośląskiego podjął również 12 maja br. decyzję o zwiększeniu finansowania inwestycji kwotą 250 milionów złotych, dzięki czemu kwota na realizację inwestycji przekracza obecnie 1 miliard złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content