20,2 C
Warszawa
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Premier Morawiecki: Chcemy silnej Unii, która jednocześnie szanuje prawa suwerennych państw

26,463FaniLubię

Ambitna Unia Europejska, za którą Polska zawsze się opowiadała, musi obejmować także ambitny budżet, który pozwala realizować projekty o strategicznym zasięgu. Do takich projektów należy na pewno transformacja energetyczna i klimatyczna. Jesteśmy z Ursulą Von Der Leyen w 100% zgodni, że Europa musi uniezależnić się od surowców energetycznych z Rosji, a Ukraina musi przetrwać jako niezależne państwo. Rosja nie może odnieść sukcesu.

Dobrze się stało, że – w ślad za wychodzeniem z pandemii – uzgodniliśmy bardzo duży program nazywany “Next Generation UE” lub Krajowym Programem Odbudowy. Polska, wraz z naszym silnym, stabilnym wzrostem gospodarczym, jest dzisiaj jedną z głównych lokomotyw Europy. Wystarczy popatrzeć na wzrost gospodarczy czy zrównoważenie parametrów makroekonomicznych i związanych z finansami publicznymi – co Komisja Europejska potwierdziła w swoich dokumentach.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Chcemy silnej Unii, która jednocześnie szanuje prawa suwerennych państw. Na pewno nie dopuścimy do anarchii w systemie wymiaru sprawiedliwości. W naszym interesie jest by wszyscy sędziowie byli maksymalnie niezależni, niezawiśli i bezstronni. Chcę szczególnie podziękować panu prezydentowi Andrzej Duda za ustawę, która otwiera drzwi do realizacji kamieni milowych i całego programu odbudowy. To niezwykle istotne, byśmy potrafili wypracować kompromis ponieważ także wywołany przez Putina kryzys inflacyjny będzie mógł być przezwyciężony dzięki środkom z KPO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content