24,3 C
Warszawa
środa, 17 sierpnia, 2022

Bezpłatne ubezpieczenie PZU Ochrony Prawnej dla dolnośląskich Seniorów

26,463FaniLubię

Fundacja Popieram Dolny Śląsk wspólnie z Marcinem Krzyżanowskim Wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego podjęła inicjatywę polegającą na uruchomieniu specjalnego programu skierowanego do dolnośląskich Seniorów pn. „Bezpłatne ubezpieczenie PZU Ochrony Prawnej Seniorów z terenu Województwa Dolnośląskiego”. Program powstał we współpracy z PZU S.A. oraz przy wsparciu Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju.

Dolny Śląsk jest pierwszym regionem w naszym kraju, w którym taki program jest realizowany. Nasza inicjatywa ma na celu przede wszystkim zapewnienie wsparcia prawnego osobom starszym, które często potrzebują porady przy rozwiązywaniu problemów życia codziennego. Coraz częściej Seniorzy padają ofiarami oszustów i wyłudzaczy, dlatego potrzebne jest wprowadzenie rozwiązań, które zwiększą ich poczucie bezpieczeństwa. Do współpracy zaprosiliśmy również Uniwersytety Trzeciego Wiekumówi Marcin Krzyżanowski Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Program został przygotowany dla seniorów po 60 roku życia. Jego głównym założeniem jest m.in. ochrona przed działaniem „metody na wnuczka” i innymi tego typu oszustwami oraz pomoc prawna w sprawach życia codziennego. Ubezpieczenie ochrony prawnej daje możliwość skorzystania z pomocy prawnej profesjonalnych pełnomocników (m.in. adwokatów), której to koszty zostaną w całości pokryte przez zakład ubezpieczeń.

Zapraszamy Seniorów do przystąpienia do naszego bezpłatnego programu. Gwarantujemy objęcie grupowym ubezpieczeniem ochrony prawnej, które stanowi realną pomoc i zapewnia osobom starszym bezpieczeństwo prawnezachęca Grzegorz Prigan Prezes Fundacji Popieram Dolny Śląsk.

Składkę ubezpieczenia pokryje fundacja Popieram Dolny Śląsk ze środków Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju.

Z ubezpieczenia ochrony prawnej można skorzystać na przykład w sprawie:

  • odszkodowania z tytułu czynów niedozwolonych, np. przechodzień strącił doniczkę na świeżo wyremontowany taras lub sąsiad zalał mieszkanie,
  • próby kradzieży lub oszustwa,
  • odszkodowania z tytułu wypadku komunikacyjnego,
  • roszczeń w związku z zakupami przez Internet, np. sprzedawca zwleka z wysyłką towaru,
  • ochrony w zakresie umów, np. firma remontowa nie dotrzymuje terminów wskazanych w umowie,
  • pomocy w zakresie ochrony danych osobowych otrzymania pozwu o zapłatę, nakazu zapłaty lub innego pisma z Sądu.

Zgłoszenia do programu

Ubezpieczeniem zostanie objętych 1000 Seniorów z całego województwa dolnośląskiego. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w programie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca br. Przystąpienie do ubezpieczenia nie skutkuje żadnymi opłatami po stronie seniora. Ubezpieczenie będzie obowiązywać od 1 lipca 2022 r. przez rok. Po tym okresie ubezpieczenie wygasa.

Osoby zainteresowane programem prosimy o kontakt pod adresem email: amelia.dymarek@umwd.pl Zapraszamy do udziału!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content