1 C
Warszawa
niedziela, 4 grudnia, 2022

Morawiecki: Putin chciał zniszczyć jedność Europy, a stało się odwrotnie

26,463FaniLubię

Jubileusz setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Portugalią upływa w czasie wojny na Ukrainie, która była głównym tematem moich rozmów z premierem António Costa.

Chcemy zrobić wszystko, by zachować jedność Unii Europejskiej oraz NATO i aby Rosja poniosła jak najsurowsze konsekwencje swojego barbarzyństwa. Musimy iść konsekwentnie naprzód w zakresie kolejnych sankcji na Kreml.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Jako oba państwa jesteśmy zdania, że musimy jak najszybciej uniezależnić się od rosyjskich węglowodorów i przesunąć w kierunku energetyki nowoczesnej – odnawialnej, wodorowej, a w razie konieczności gazowej i węglowej.

Rozmawialiśmy też o specjalnych rozwiązaniach i statusie dla Ukrainy oraz przyspieszonej ścieżce wejścia do Unii Europejskiej. Chcemy wypracować razem z Portugalią odpowiedni pakiet, który pokaże, że miejsce Kijowa jest w UE.

Europa nie może zatrzymać się w pół drogi teraz, tak jak nie można w połowie mieć pokoju. Wspólnie szukamy najlepszych dróg do bezpieczeństwa od strony finansowej i ekonomicznej, bo bezpieczeństwo i pokój są niepodzielne.

Putin chciał zniszczyć jedność Europy, a stało się odwrotnie. Dziś jesteśmy zjednoczeni jak nigdy dotąd! Cieszę się i dziękuję, że Portugalia doskonale to rozumie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content