10,5 C
Warszawa
wtorek, 4 października, 2022

Morawiecki: przy współpracy z bankami zostanie wypracowany nowy wskaźnik zastępujący WIBOR

26,463FaniLubię

Dziś przekazujemy do konsultacji społecznych projekt ustawy, której głównym celem jest wsparcie Polaków w spłacie kredytów hipotecznych. Ma on 3 główne filary:

Wakacje kredytowe – to aż do 8 miesięcy (4 w 2022 + 4 w 2023) przerwy w spłacie rat kredytu i wielka ulga dla wszystkich w spłacaniu zobowiązań;

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców – to dodatkowe środki – razem 2 mld złotych – na wsparcie najbardziej potrzebujących; upraszczamy procedurę możliwości wsparcia z funduszu i składania wniosków, a co najważniejsze – można z niego korzystać już od teraz, po spełnieniu określonych kryteriów;

Likwidacja WIBORu – przy współpracy z bankami zostanie wypracowany nowy wskaźnik zastępujący WIBOR, dużo korzystniejszy dla kredytobiorców, dzięki czemu raty kredytów znacząco spadną, a koszty tego poniosą banki.

Program wyborczy naszych przeciwników to jeden postulat: zwalczyć PiS!

Nasz program to troska o losy i wsparcie polskich rodzin!

Prawo i Sprawiedliwość to partia zwykłych Polaków a nie liberalnych elit ze środowiska Tuska i Balcerowicza. Oni zamrażali pensje – my je podnieśliśmy. Ich rozwiązania i postulaty oznaczają jedno – hiperinflację. My chcemy z nią walczyć odpowiedzialnie i realistycznie.

Zmniejszyliśmy koszty życia dla Polaków – VAT, podatki i akcyzy na energię, ciepło, gaz, paliwo i żywność. Wprowadziliśmy dopłaty do nawozów, które również wpływają na ceny jedzenia.

Następnie obniżyliśmy podatki – PIT z 17 na 12% i zwiększyliśmy kwotę wolną do 30 000 zł.

Czas turboliberalizmu się skończył! Musimy walczyć z inflacją wywołaną wojną i z rosnącymi ratami kredytów. W najbliższych dniach zaproponuję rozwiązania w zakresie oszczędności, które powinny być oferowane Polakom przez sektor finansowy.

Pomoc dla kredytobiorców wynika wprost z wartości, w które wierzymy – solidarności społecznej. Zrobimy wszystko, by polskie rodziny były jak najlepiej chronione przed skutkami inflacji, wojny i wzrostu kosztów życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content