10,5 C
Warszawa
wtorek, 4 października, 2022

WADIUM na wychowanie godnych obywateli – Bożena Ratter

26,463FaniLubię

ILUSTROWANY KURYER CODZIENNY 1930 NR 166. Ogłoszenie przetargu: Powiatowy Zarząd Drogowy w Sokalu rozpisuje dodatkowy publiczny przetarg ofertowy na dostawę szutru z kułaków dniestrzańskich na drogę państwową Nr 71 i na drogą Nr 8 z ostatecznym terminem dostawy loco droga do dnia 30. września 1930 r. Oferty pisemne dla każdej drogi z osobna na przepisanych formularzach, wolne od stempla, oraz dowód złożenia przez oferenta WADJUM W WYSOKOŚCI 5 proc. oferowanej dostawy, należy składać lub przesyłać pocztą.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce nałożyć podatek na nadawców kanałów na YouTube, by 1,5 proc. przeznaczyć na Instytut Polskiej Sztuki Filmowej – informuje Witold Gadowski. Czy jest wymagane wadium w stosunku do IPSF i innych beneficjentów otrzymujących nasze, podatników pieniądze, by zabezpieczyć potencjalne interesy zamawiającego,czyli polskiego państwa i narodu, odbierającego usługi od opłaconych beneficjentów? Jeśli nie, to proszę o uzasadnienie, dlaczego nie chcemy  zapobiec NISZCZENIU dobrego imienia Rzeczypospolitej i  szkalowaniu Jej również poza granicami?  Czynię założenie, że interesem rozdającego jest właśnie DOBRO RZECZYPOSPOLITEJ.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Polski Instytut Sztuki Filmowej sumą siedmiu milionówczterystu czterdziestu pięciu tysięcy złotych (7 445 000), z programu zachęt finansowych dla producentów audiowizualnych, dofinansował niemiecki serial „Dezerter”. Wyprodukowany przez niemiecką telewizję „Dezerter” powiela wiele krzywdzących i antypolskich stereotypów. Większość zdjęć powstała w Polsce, a ekipa przy nim pracująca to w przeważającej części Polacy. „Dezerter” to ekranizacja kontrowersyjnej powieści Siegfrieda Lenza. Książka, na kanwie której powstał film, została napisana w 1951 roku. Jednak opublikowano ją dopiero w 2016 roku, dwa lata po śmierci autora.

Serial sprzedano do licznych telewizji na całym świecie, pod angielskim tytułem „Turncoat”, można go było zobaczyć choćby w ofercie Amazon Prime. Jeśli zaś przeanalizować przedstawiony w „Dezerterze” obraz polskiego podziemia, to znajdziemy tu pochodzący z czasów Fryderyka II stereotyp „europejskich Irokezów”. Nieprzypadkowo recenzja z filmu zamieszczona w piśmie „Der Spiegel” zatytułowana była „Apokalypse Now an der Ostfront” (Czas Apokalipsy na froncie wschodnim).  

W serialu występują polscy aktorzy, z których najbardziej widoczna jest odtwórczyni roli Wandy, Małgorzata Mikołajczak. Muzykę do filmu skomponował Antoni Łazarkiewicz, zdjęcia wykonał polski operator Artur Reinhart, scenografię współtworzyli Magdalena Dipont i Robert Czesak

Jak widać działanie na szkodę  państwa i narodu polskiego stało się już interesem wielu ludzi zamieszkujących Polskę.

Bożena Ratter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content