20,2 C
Warszawa
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Morawiecki: Nasza solidarność wygra z rosyjskimi mordercami!

26,463FaniLubię

W wyniku agresji rosyjskiej na Ukrainę swoje domy musiało opuścić już 10 milionów ludzi. Ponad 2 miliony przyjęła Polska, ale potrzeby są dużo większe.

W ramach polsko-ukraińskiej współpracy w Parku Stryjskim we Lwowie powstało specjalne miasteczko kontenerowe dla wewnętrznych uchodźców, w którym znajdą oni tymczasowe schronienie. Pomysł ten padł jakiś czas temu podczas spotkań Rady Bezpieczeństwa Narodowego u Prezydenta Andrzej Duda i cieszę się, że tak sprawnie został zrealizowany.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Spotkałem tu ludzi z różnych części Ukrainy, rozmawiałem z dziećmi z Buczy, Mariupola i Słowiańska. Wszyscy oni są ofiarami barbarzyństwa Putina, ale przecież walczą o uniwersalne dla Europy wartości! Musimy ich wspierać i wprowadzać kolejne, jak najmocniejsze sankcje, bo to i tak jest najmniejsza cena, jaką płacimy za bezpieczeństwo i wolność! Resztę tej straszliwej ceny płacą Ukraińcy.

Sprawiedliwości musi stać się zadość! Gdzie są te czerwone linie, po których przekroczeniu zaczniemy działać szybciej? Apeluję do European Commission – fundusz solidarnościowy z Ukrainą musi zostać błyskawicznie uruchomiony!

Tymczasem we współpracy z Ukrainą Polska robi wszystko, żeby ochronić ukraińskie dzieci i kobiety, w takich miasteczkach jak to tutaj i kolejne, które będą powstawać w okolicy. Nasza solidarność wygra z rosyjskimi mordercami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content