30,5 C
Warszawa
piątek, 19 sierpnia, 2022

Korea – ziemia męczenników – Dobre Nowiny

26,463FaniLubię

Zyskaliśmy nowe międzynarodowe miejsce pielgrzymkowe. Na mocy oficjalnie przekazanego dekretu Stolicy Apostolskiej zostało nim Haemi Sanctuarium – sanktuarium męczenników w południowokoreańskim Seosan-si.

W sanktuarium upamiętniono ponad 1000 męczenników – katolików zabitych w okrutny sposób, pogrzebanych żywcem lub utopionych w ówczesnej bazie wojskowej podczas masowych egzekucji w czasie prześladowań w XIX w. Wtedy to właśnie nastąpiły największe fale prześladowań koreańskich katolików. Z imion znanych jest zaledwie 132 męczenników.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

W nowym sanktuarium międzynarodowym w Haemi znajduje się 16-metrowa wieża – pomnik męczeństwa pomordowanych tam osób. Trzech znanych z imienia i nazwiska męczenników z Haemi: Marcin In Eon-min, Franciszek Yi Bo-hyeo i Pius Kim Jin-hu zostało beatyfikowanych w 2014 r. w gronie 124 męczenników przez odwiedzającego to miejsce papieża Franciszka. Świętymi są już 103 inni męczennicy koreańscy, m.in. pierwszy ksiądz katolicki pochodzenia koreańskiego św. Andrzej Kim Tae-gon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:Dobre Nowiny

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content