30,5 C
Warszawa
piątek, 19 sierpnia, 2022

Jedyny taki dzwon w Afryce – Dobre Nowiny

26,463FaniLubię

Pierwszy Dzwon Nadziei po kilku miesiącach podróży dotarł na kontynent afrykański. Miało to miejsce w szczególnym dniu, bo w imieniny św. Siostry Faustyny i wspomnienie bł. ks. Michała Sopoćki. „U Pana Boga nie ma przypadków” – mówi o. Wojciech Ulman OFMConv, kustosz i proboszcz Sanktuarium św. Męczenników z Ugandy.

Jak informuje franciszkanin, Dzwon Nadziei docelowo znajdzie swoje miejsce w Kaplicy Adoracji Miłosierdzia Bożego, która na razie jest w budowie. Tymczasem zostanie umieszczony w bazylice. „Dzwon przypomina o miłosierdziu Bożym i jest znakiem jedności wśród miejsc poświęconych szerzeniu kultu Bożego miłosierdzia. Jest pierwszym Dzwonem Nadziei na kontynencie Afryki” – cieszą się ojcowie franciszkanie, którzy pracują w tamtejszej świątyni.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Ugandyjski Dzwon Nadziei został poświęcony 22 sierpnia 2021 r. podczas VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przez metropolitę krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

Kolejny Dzwon Nadziei jest już przygotowywany – tym razem dla Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Keysborough w Australii. Ma zostać poświęcony w najbliższą uroczystość Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia w Krakowie-Łagiewnikach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content