30,9 C
Warszawa
piątek, 19 sierpnia, 2022

Morawiecki: doceniamy naszych kombatantów, którzy stawili czoła złu

26,463FaniLubię

Tegoroczny Wielki Piątek łączy się z innym szczególnym świętem – Międzynarodowym Dniem Kombatanta. Z tej okazji we Wrocławiu spotkałem się podczas śniadania z ludźmi, którzy bili się o naszą wolność i którym zawdzięczamy wolną Polskę – kombatantami II wojny światowej.

Rozmawialiśmy o zderzeniu cywilizacji, które w świetle wojny na Ukrainie nabiera nowego znaczenia. W opowieściach naszych weteranów dostrzegłem wiele podobieństw do tego, co działo się na ziemiach polskich podczas II wojny światowej. Cywilizacja śmierci, ludobójstwo, grabieże, morderstwa – to wszystko, co dzieje się dziś na wschodzie przez Putina, znamy już z historii za sprawą barbarzyństwa Niemców i Sowietów. Tym bardziej doceniamy naszych kombatantów, którzy stawili czoła złu.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Rząd Prawa i Sprawiedliwości przekazuje namiastkę sprawiedliwości wojskowym seniorom. Niedawno przyjęliśmy specjalną ustawę przyznającą dodatek w wysokości 3000 zł działaczom opozycji antykomunistycznej i osobom represjonowanym z powodów politycznych. Staramy się również wspierać ich w innych dziedzinach.

Drodzy kombatanci!

Polska składa Wam hołd za odwagę, walkę i za wszystko, co zrobiliście dla Rzeczypospolitej.

Dziękuję Wam i życzę zdrowych i spokojnych świąt. Trudno, aby były one w tym czasie wesołe, ale Święta Zmartwychwstania są przecież świętami nadziei, więc wierzę, że dobry czas nadejdzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content