20,2 C
Warszawa
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Życie jest darem – Dobre Nowiny

26,463FaniLubię

„Gdy w wielu krajach następuje liberalizacja prawa aborcyjnego, my chcemy na nowo usłyszeć Ewangelię życia” – mówią działacze pro-life. Okazją do tego będzie Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który potrwa od 19 do 25 marca 2022 r. Do włączenia się w modlitwę zaproszeni są wszyscy, którym leży na sercu ochrona życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

Tydzień Modlitw o Ochronę Życia rozpocznie się w liturgiczne wspomnienie św. Józefa (19 marca), a zakończy w Dzień Świętości Życia (25 marca). Ci, którzy włączą się w niego, będą zaproszeni do odmówienia każdego dnia litanii do Świętej Rodziny, modlitwy ułożonej przez św. Jana Pawła II, która została zaczerpnięta z encykliki Evangelium vitae, oraz rozważania fragmentu adhortacji Amoris laetitia papieża Franciszka.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

„Życie jest darem. Bezcennym, choć kruchym. Najpiękniejszym, choć czasem trudnym do przyjęcia. Hojnym, choć czasem może wydawać się nie w porę. To dar od Boga dla człowieka. Dlatego po raz drugi zapraszamy Państwa na modlitewne spotkanie podczas Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia – mówi Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, które jest organizatorem wydarzenia, i dodaje: – Naszą modlitwą w Tygodniu Modlitw o Ochronę Życia chcemy objąć wszystkie dzieci nienarodzone i ich rodziców, szczególnie gdy otrzymują trudną diagnozę prenatalną. Będziemy się również modlić za młodzież, aby była wierna chrześcijańskim wartościom, za pielęgniarki, położne, lekarzy i farmaceutów, a także za polityków i dziennikarzy. W ubiegłym roku w modlitwę włączyło się ponad 100 tys. osób. Mamy nadzieję, że w tym roku również wiele osób zechce modlić się w intencjach obrony życia ludzkiego”.

Tydzień Modlitw o Ochronę Życia jest również zaproszeniem do czynnego włączenia się w działania pro-life. „Chcemy, aby tydzień ten stał się okazją do tego, by siebie samych zapytać, czy pomogliśmy innym rodzicom pokochać ich dzieci. Co zrobiliśmy, kiedy w ich oczach widzieliśmy strach? Czy byliśmy oparciem dla swojej koleżanki, znajomej z pracy, sąsiadki, która została matką, choć tego nie planowała? Czy byliśmy życzliwi dla rodzin wielodzietnych? Czy zaoferowaliśmy choćby najmniejsze wsparcie organizacyjne lub finansowe rodzicom, którzy wychowują dziecko z niepełnosprawnością, bo nawet ta najmniejsza pomoc jest lepsza od największego współczucia? – mówi Wojciech Zięba i wyjaśnia: – Deklaracja: «Nigdy nie dokonam aborcji» to za mało. Naszym zadaniem jest pomóc wszystkim rodzicom w przyjęciu ich dziecka takim, jakie jest. Nawet jeśli z ludzkiego punktu widzenia wydaje nam się, że poczęło się nie w porę”.

Do modlitewnej inicjatywy można się zapisać na stronie https://pro-life.pl/zazyciem/ oraz telefonicznie pod numerem 12 311 02 60. Broszurę ze wszystkimi modlitwami można pobrać ze strony internetowej. Można ją również bezpłatnie zamówić telefonicznie w formie drukowanej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content