30,5 C
Warszawa
piątek, 19 sierpnia, 2022

Łgarze – Małgorzata Todd

26,463FaniLubię

– Fascynujące! – stwierdził pewien publicysta. – Lis, a łże jak pies. Jeśli można coś do tego dodać, to warto zauważyć, że jeden mały, kaszubski, szczekający nieudolnie po niemiecku piesek, w łgarstwach jest niedościgniony.

Słowo prawdy nie wymknie mu się nawet przez pomyłkę. Jeśli nadal 25 proc. wyborców go popiera, to może właśnie za tę nieugiętość w powtarzaniu bredni, często przeczących sobie wzajemnie? W tym miejscu trudno nie wspomnieć o jego poddanym, czyli trzeciej osobie w państwie. Łże równie bezczelnie, a w rankingu bufonów jest niewątpliwym liderem.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Ale nie tylko samym kłamstwem obóz antypolski stoi. Pewien korespondent, który przedstawił mi się jako poseł na sejm, przedłożył postulat. Jak rozumiem, GW ani TVN opublikować tego nie chciały. Wywodzi w nim, że to nie „car Rosji”, a prezydent Ukrainy ponosi odpowiedzialność za masakrę wojenną. Gdyby bowiem nie namawiał do oporu, Armia Czerwona wyzwoliłaby Ukraińców, ze wszystkiego, co posiadają, a zginęliby, co najwyżej jacyś cywile, ot tak dla postrachu i uciechy, żeby pociski nie zardzewiały w lufach. Później wszyscy żyliby długo i szczęśliwie, jak prawie sto lat temu, aż do zagłodzenia. Bo czy może być szczęśliwsze życie nad niewolnicze?

Myślę, że tym postulatem „poseł RP” wpisuje się znakomicie w brukselsko-berlińskie oczekiwania. „Nadzwyczajna kasta” czeka z utęsknieniem na prawo, według którego można będzie karać ofiarę zamiast zbrodniarza. Ktoś wywalił cię na bruk z twojego własnego domu? Powinieneś mu być wdzięczny, że cię nie zabił, bo przecież mógł, no nie?

Żeby nie było tak ponuro, to miał być żartobliwy felieton o PRIMA APRILIS, ale czasy się zmieniły i kłamstwo nie jest już od święta ani tym bardziej do śmiechu.

A może by tak „opozycja totalna” ogłosiła pierwszy kwietnia dniem bez kłamstwa?

Małgorzata Todd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content