20,2 C
Warszawa
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Odwagi! – Dobre Nowiny

26,463FaniLubię

„Staram się pielęgnować moje powołanie poprzez regularną modlitwę, uczestnictwo w codziennej Mszy Świętej oraz we wszystkim, co buduje moje powołanie i życie” – mówi nastoletni Nathan z Brazylii, który przygotowuje się do wstąpienia do zakonu franciszkanów. W 2013 r. świat obiegły fotografie chłopca, który ze wzruszeniem powiedział papieżowi o swoim powołaniu.

Ujęcia przedstawiające 9-letniego Nathana ubranego w zielono-żółtą koszulkę – barwy Brazylii, rozmawiającego z Franciszkiem, wyraźnie wzruszonego i pełnego emocji, obiegły cały świat i wywołały poruszenie.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

W 2013 r. papież Franciszek udał się w pierwszą podróż apostolską do Brazylii, gdzie odbywały się Światowe Dni Młodzieży. Nathan bardzo chciał uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Podróż do Rio de Janeiro była wzywaniem dla rodziny chłopca. Nathan wraz z matką wybrał się przyczepą kempingową z Cabo Frio najpierw do sanktuarium Aparecida, jednak tam nie udało im się spotkać z Franciszkiem. Stało się to dopiero w Rio de Janeiro.

Kiedy papamobile z papieżem przejeżdżał wśród zgromadzonych pielgrzymów, Nathan zdołał się przedostać poza bramki. Ochroniarze papiescy pozwolili mu też na chwilę rozmowy z Franciszkiem.

Poprzez łzy radości i wzruszenia Nathan, 9-letni wówczas chłopiec, powiedział papieżowi o swoim pragnieniu bycia księdzem. Wymiana zdań trwała krótko, ale – jak po latach wspominał Nathan – to spotkanie było bardzo wzruszające.

Wielu zadawało sobie wówczas pytanie, czy marzenie małego Brazylijczyka jest tylko wynikiem dziecięcych emocji, czy – mimo młodego wieku – już odkryciem życiowego powołania.

„Moje życie modlitewne bardzo się rozwinęło, pewność mojego powołania utrwaliła się – mówił Nathan po kilku latach od tego wyjątkowego spotkania, które umocniło jego dziecięce pragnienie i przyniosło wiele owoców. – Staram się pielęgnować moje powołanie poprzez życie w regularnej modlitwie, uczestnictwie w codziennej Mszy Świętej i we wszystkim, co je buduje”.

Dziś Nathan przygotowuje się do wstąpienia do zakonu ojców franciszkanów. Na tej drodze wspierała go rodzina, szczególnie mama, i księża. Świadectwo dorosłych, przede wszystkim rodziców, kierownictwo kapłanów ma ogromne znaczenie w wychowaniu, wzrastaniu i odkrywaniu powołania u dzieci i młodzieży.

Na drodze powołania, jak mówi nastolatek, towarzyszy mu również Matka Boża z Aparecidy, do której ma szczególne nabożeństwo, św. Michał Archanioł i oczywiście św. Franciszek.

„Ty, młody człowieku, który czujesz się powołany lub jeszcze nie rozeznałeś powołania, zdaj się bez zastrzeżeń na wolę Bożą, zastanów się w sercu nad tym, do czego wzywa Cię Pan Bóg, bądź gotów powiedzieć tak. (…) Pamiętaj, co powiedział nam Jezus: «Odwagi, zwyciężyłem świat!»” – powiedział Nathan do młodych ludzi, którzy stoją na progu wyboru drogi życia.

AG/it.aleteia.org, comshalom.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content