12.1 C
Warszawa
piątek, 14 czerwca, 2024

„Polityczna sprawa” – ks. Tomasz Kancelarczyk – Dobre Nowiny

26,463FaniLubię

Niedawno zakończyliśmy świąteczną zbiórkę „Paczuszka dla maluszka”. Dzięki zaangażowaniu wielu koordynatorów akcji, w całej Polsce stanęły „paczuszkowe” choinki, pod które przez ponad miesiąc ludzie dobrej woli znosili dary.

Pomoc trafiła nie tylko do małych podopiecznych Fundacji Małych Stópek, lecz także do dzieci znajdujących się w hospicjach dziecięcych, hospicjach perinatalnych, domach dziecka, domach samotnej matki i innych tego typu placówkach w całej Polsce.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Ludzie zbierali paczuszki w kościołach, szkołach, kawiarniach, zakładach pracy, sklepach, a nawet w jednym muzeum i w zoo. Wydawać by się mogło, że idea akcji szczytna, a inicjatywa niesienia pomocy małym dzieciom będzie łączyć, a nie dzielić. W końcu chodzi o dobro dzieci…

Niestety nic bardziej mylnego. Było jeszcze kilka tygodni do zakończenia całej akcji, gdy napisała do nas z żalem pewna nauczycielka. Chciała zorganizować zbiórkę „Paczuszki dla maluszka” w swojej szkole i nawet już dostała od nas materiały, gdy dyrektorka placówki oznajmiła jej, że nie daje zgody na przeprowadzenie zbiórki. Powód? Akcja „Paczuszka dla maluszka” ma charakter polityczny.

Cóż ja na to? Postanowiłem się podzielić tą historią na znanym wszystkim portalu społecznościowym. W niedługim czasie w odpowiedzi na to na konto Fundacji zaczęły spływać darowizny pod następującymi tytułami:

100 zł na body z napisem: „mały pisiorek”,
◆ 100 zł dla dziecka prawaka i 100 zł dla
dziecka lewaka,
◆ 50 zł na prorządowy olejek do skóry,
◆ 50 zł na szampon z antylewicowym
przekazem podprogowym,
◆ skarpetki dla dzieci (50 zł na lewą
nogę i 50 zł na prawą nogę),
◆ 100 zł na nacjonalistyczny
płyn do kąpieli,
◆ 50 zł na propagandowe pieluszki dla
dzieci popierające PO,
◆ 100 zł na opozycyjny puder,
◆ 50 zł na ultralewicowy krem na odparzenia,
◆ 50 zł na wilgotne, partyjne chusteczki.

Widać ta historia poruszyła nie tylko mnie. Dzięki zebranym artykułom kosmetycznym dla dzieci, które są moim partyjnym narybkiem, zamierzam przeprowadzić istny desant na domy samotnej matki, przekazując im po palecie chemii gospodarczej.

O zamachu stanu pomyślę później, najpierw wyślę podziękowanie dla dyrekcji tej szkoły za zainicjowanie zbiórki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:Dobre Nowiny

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content