17,6 C
Warszawa
niedziela, 7 sierpnia, 2022

Szef Komitetu Regionów: wzywamy do natychmiastowego uwolnienia mera Melitopola

26,463FaniLubię

Wzywamy rosyjskie siły okupacyjne do natychmiastowego uwolnienia mera Melitopola Iwana Fiodorowa – podkreślił w sobotnim oświadczeniu przewodniczący Europejskiego Komitetu Regionów Apostolos Cicikostas.

Mer Iwan Fedorow został w piątek zatrzymany i porwany przez Rosjan w okupowanym Melitopolu w obwodzie zaporoskim na Ukrainie.

Uprowadzenie mera Melitopola Iwana Fiodorowa, który odmówił współpracy z okupantami i nadal rządził swoim miastem oraz koordynował dostarczanie pomocy humanitarnej swoim obywatelom, jest rażącym naruszeniem konwencji genewskiej

– zaznaczył Cicikostas.
- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Według szefa Komitetu Regionów, porwanie samorządowca stanowi „desperacką próbę sił Federacji Rosyjskiej do rozbicia demokratycznych fundamentów Ukrainy poprzez niszczenie bloków budulcowych najbliższych obywatelom”.

Cicikostas podkreślił, że rosyjskie siły okupacyjne na Ukrainie wprowadziły wojnę na ulice i place ukraińskich miast i wsi, ostrzeliwując cywilów, ich domy i budynki użyteczności publicznej.

Uprowadzenie demokratycznie wybranego burmistrza jest aktem terroryzmu nie tylko wobec mieszkańców Melitopola, ale także wszystkich samorządów w Europie. Składamy hołd obywatelom Melitopola, którzy bronią swojego prawa do życia na wolnej, demokratycznej i europejskiej Ukrainie

– oświadczył szef KR.

Jesteśmy z obywatelami Melitopola, Ukrainy i burmistrzem Fiodorowem” – dodał.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:PAP MediaRoom

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content