-0,2 C
Warszawa
piątek, 9 grudnia, 2022

Morawiecki: Musimy odciąć Rosję od zachodnich rynków zbytu i zdywersyfikować źródła energii

26,463FaniLubię

Polska wzmacnia wschodnią część Paktu Północnoatlantyckiego z naszymi bliskimi sojusznikami takimi jak Wielka Brytania i Norwegia. To, obok wzmocnienia pakietu sankcji przeciw Rosji, jest moim głównym celem dzisiejszej wizyty w Londynie i Oslo.

Będę rozmawiał z premierami UK Boris Johnson i Norwegii Jonas Gahr Støre o tym, jak najskuteczniej rozmontować machinę wojenną Putina. Sankcje już działają i obserwujemy ich efekty, ale moim zdaniem powinny być jeszcze mocniejsze, a co najważniejsze – szczelne, konsekwentne i pozbawione wyjątków.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Musimy odciąć Rosję od zachodnich rynków zbytu i zdywersyfikować źródła energii. Nord Stream 2 był symbolem zależności od Rosji, a gazociąg Baltic Pipe, który buduje Polska – jest znakiem suwerenności wobec szantażu gazowego.

Putin morduje na Ukrainie niewinnych ludzi. Będę również rozmawiał o tym, jak inne kraje mogą pomóc Polsce w przyjmowaniu i zaopatrywaniu uchodźców, kobiet i dzieci, które ratujemy od rosyjskich bomb. Wiele państw oferuje pomoc i chcemy z tej pomocy skorzystać jak najrozsądniej.

Dziękuję wszystkim Polakom, którzy otwierają swoje serca na przybyszy z Ukrainy. Świat jest pod wrażeniem polskiej solidarności, która jest najgłośniejszym głosem sprzeciwu wobec barbarzyństwa Putina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content