9.7 C
Warszawa
piątek, 14 czerwca, 2024

Bezpłatny transport kolejowy pod Dolnym Śląsku dla obywateli Ukrainy

26,463FaniLubię

Już ponad 15 tysięcy obywateli Ukrainy skorzystało z bezpłatnych przejazdów pociągami Kolei Dolnośląskich na terenie naszego regionu. Inicjatywa samorządu województwa i Kolei Dolnośląskich skierowana jest do wszystkich obywateli Ukrainy przebywających na Dolnym Śląsku.

– Cieszę się, że nasza inicjatywa spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Staramy się pomagać obywatelom Ukrainy w codziennym funkcjonowaniu tutaj, na Dolnym Śląsku. Od początku trwającej w Ukrainie wojny każdego dnia podejmujemy decyzje i inicjatywy, które mają na celu zarówno pomaganie tym, którzy przybyli na Dolny Śląsk uciekając przed wojną, jak i tym którzy zostali w Ukrainie aby bronić swojej ojczyzny. Dolny Śląsk razem z Kolejami Dolnośląskimi wspierają Ukrainę 

– mówi marszałek Cezary Przybylski.

Zarząd Województwa Dolnośląskiego w porozumieniu z Zarządem Kolei Dolnośląskich podjął decyzję o darmowych przejazdach dla wszystkich obywateli ukraińskich już w pierwszych dniach trwania konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Każdy pasażer Kolei Dolnośląskich obywatelstwa ukraińskiego otrzymuje tzw. bilet zerowy, uprawniający do bezpłatnych przejazdów pociągami Kolei Dolnośląskich na terenie całego regionu.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Źródło: Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content