1,1 C
Warszawa
piątek, 9 grudnia, 2022

Pociąg humanitarny Kolei Dolnośląskich pojechał na granicę z Ukrainą

26,463FaniLubię

Pociąg Kolei Dolnośląskich pojechał dziś do Przemyśla na granicę polsko-ukraińską. Skład przewiezie na Dolny Śląsk uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. To kolejny gest wsparcia samorządu województwa w ostatnich dniach. Jako przedstawiciele samorządu województwa w pociągu znaleźli się wicemarszałek Grzegorz Macko oraz Krzysztof Maj – członek zarządu województwa. Na pokładzie są także tłumacze języka ukraińskiego i rosyjskiego.

– Pomagając obywatelom Ukrainy uciekającym przed wojną zorganizowaliśmy przejazd specjalnego pociągu, który zatrzymując się na stacjach w Rzeszowie, Krakowie, Katowicach, Opolu, Wrocławiu, Legnicy, Bolesławcu i Zgorzelcu umożliwi przetransportowanie ich w bezpieczne miejsca na terytorium Polski. Przejazd wymagał współpracy Kolei Dolnośląskich, PKP, a także przedstawicieli szczebla rządowego w poszczególnych województwach. Bardzo dziękuję za zaangażowanie i sprawną akcję 

– mówi marszałek Cezary Przybylski. 

Pociągami KD od soboty bezpłatnie mogą jeździć wszyscy Ukraińcy, a z możliwości tej skorzystało już ok. tysiąca osób. Do specjalnego pociągu Koleje Dolnośląskie zaproszą wszystkich potrzebujących na stacji Przemyśl Główny, skąd w drogę powrotną na Dolny Śląsk wyruszy on dziś późnym wieczorem.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

– To sytuacja bez precedensu, dlatego pomagamy jak tylko potrafimy – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich– Mamy świadomość, że nasza pomoc to kropla w morzu potrzeb, ale każda inicjatywa jest równie ważna. W szczególności szybki, sprawny i bezpieczny transport bezbronnych ludzi chcących znaleźć schronienie w naszym kraju.

Bezpłatne przejazdy dla Ukraińców obowiązują do 6 marca, ale już dziś wiele wskazuje na to, że termin ten zostanie wydłużony.

Żródło: Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content