4,6 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia, 2024

Stanowisko Zarządu Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie sytuacji na Ukrainie

26,463FaniLubię

Po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku lat Europa znalazła się na skraju konfliktu zbrojnego za sprawą agresywnej polityki rosyjskiej wymierzonej w Ukrainę.

Uznanie przez Federację Rosyjską samozwańczych, pseudopolitycznych bytów, które z inspiracji Moskwy powstały na wschodzie ukraińskich obwodów donieckiego i ługańskiego, stanowi nie tylko pogwałcenie prawa międzynarodowego, ale przede wszystkim zamach na niepodległe państwo ukraińskie oraz na cały demokratyczny świat.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Obserwując z niepokojem doniesienia z Ukrainy, wsłuchując się w głos licznej diaspory ukraińskiej zamieszkującej na terenie województw, Zarząd Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej pragnie w imieniu ogółu mieszkańców polskich regionów wyrazić swoją solidarność ze społeczeństwem i władzami ukraińskimi w tych szczególnie trudnych dla nich chwilach.

Słowa wsparcia Zarząd ZWRP kieruje do partnerskich władz obwodów współpracujących z Samorządami Województw oraz do całej Ukrainy, deklarując równocześnie wszelką możliwą pomoc.

Stanowisko podpisał Olgierd Geblewicz, prezes Zarządu ZWRP, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Źródło informacji: ZWRP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content