20,2 C
Warszawa
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Obraz nam Polakom dobrze znany z roku 1939. Na wojnie zostajesz sam. Zawsze.

26,463FaniLubię

Dziś cały świat żyje wieściami z naszej wschodniej granicy. To co było zapowiadane od dawna, stało się faktem. Rosja dokonała zbrojnej napaści na Ukrainę. Słyszymy informacje o bohaterstwie ukraińskich żołnierzy, stanowcze słowa prezydenta Zełenskiego, a z drugiej strony Rosja po raz kolejny obnażyła swoje krwawe postsowieckie oblicze, gdzie tak naprawdę nic się zmieniło. Tylko nazwiska u władzy.

Tymczasem Putin do wojny skrupulatnie przygotowywał się od kilku lat. Czy świat tego nie widział? Polski rząd od początku przejęcia władzy w Polsce konsekwentnie przewidywał manewry rosyjskiego dyktatora i przestrzegał Zachód przed naiwnością wobec wszelkich porozumień ze Putinem. Najpierw sprowadziliśmy wojska amerykańskie, sprzęt, powołaliśmy Wojska Obrony Terytorialnej, a później stanowczo podkreślaliśmy, iż wojna hybrydowa toczona na granicy polsko-białoruskiej to również efekt putinowskiej próby destabilizacji kraju. Opozycja wtedy próbowała zrobić z rządu szaleńców „opętanych” wręcz na punkcie Putina i jego zamiarów. Dziś oglądając wypowiedzi rosyjskiego przywódcy możemy być pewni, że nie respektuje i nie będzie respektował żadnych praw, porozumień i zasad etycznych. Liczy się jedynie twardy zysk i powszechna propaganda sukcesu rosyjskiej siły. Giną ludzie, cywile, kobiety i dzieci. A Zachód milczy.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Polska jest w Unii Europejskiej, lecz patrząc realnie w sytuacji konfliktu, czy jest to wiarygodny sojusz? Przypomnę, Rosja nie została odłączona od systemu SWIFT, który mógłby doprowadzić do zapaści gospodarczej i mocnego uderzenia w ich system finansowy. W Rosji nadal można bez problemu wykonywać płatności kartami VISA i Mastercard. Wizy bez zmian. Import bez zmian. Rosja nie została również wyłączona z rozgrywek sportowych. Nord Stream 2 niby ze wstrzymaną certyfikacją, ale jednak wciąż żywy. Sankcje dla ludzi w otoczeniu Putina, lecz nie dla niego samego. Bo liczą się zyski i interesy, a tu Zachód ma jednak za dużo do stracenia. Obraz nam Polakom dobrze znany z roku 1939. Na wojnie zostajesz sam. Zawsze.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content