12.1 C
Warszawa
piątek, 14 czerwca, 2024

EPL partia Donalda Tuska dała prezydentowi Putinowi nabity pistolet- monopol gazowy.

26,463FaniLubię

Pan Donald Tusk stoi na czele partii Nord Stream – Europejskiej Partii Ludowej. EPL dała prezydentowi Putinowi nabity pistolet- monopol gazowy.

Przez wszystkie bezproduktywne lata trwania na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej nie zrobił nic dla zatrzymania gazowych projektów Rosji, zabezpieczenia interesów energetycznych Polski i UE jako całości.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Nie miał autorytetu, woli działania i charakteru, żeby zatrzymać niemiecko – rosyjskie projekty. Projekty promowane właśnie przez Europejską partię ludową, na czele której stoi

To, że Europa mówi dziś o Kremlu „bardziej po polsku” to zasługa tego, że Polska i kraje bałtyckie od lat, konsekwentnie, biły na alarm. Ostrzegaliśmy, prowadziliśmy ofensywę dyplomatyczną, namawialiśmy inne kraje do zastopowania gazowych interesów z Rosją. I po raz kolejny mieliśmy rację.

Dziś nie ma już czasu na bezproduktywne dywagacje nad tym, czy sankcje należy wprowadzać. One muszą być wprowadzone natychmiast – i to w jak najbardziej dotkliwej formie. W tej sprawie w ostatnim czasie przeprowadziłem 20 kilka rozmów z liderami Unii Europejskiej.

Sankcje powinny dotykać najbardziej wrażliwych interesów kremlowskich elit, oligarchów, ale również sektorów gospodarki, dzięki którym Putin finansuje swoje kampanie wojenne.

Panie Przewodniczący Tusk – po raz kolejny wzywam pana do natychmiastowej rezygnacji z funkcji szefa Europejskiej Partii Ludowej.

Ciężkie czasy wymagają umiejętności prowadzenia twardych negocjacji, rozlicznych rozmów, przekonywania, zdecydowanych działań i sprawczości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content