-0,2 C
Warszawa
piątek, 9 grudnia, 2022

Matka Boża z nagrodami Grammy – Dobre Nowiny

26,463FaniLubię

Piosenka Patria y vida otrzymała dwie nagrody Grammy dla muzyki z Ameryki Łacińskiej (Best Urban Song 2021 i Song of the Year 2021). Jej pochodzący z Kuby współautorzy: piosenkarz Yotuel Romero i jego żona piosenkarka Beatriz Luengo, ofiarowali te nagrody – statuetki w kształcie małych gramofonów – Matce Bożej Miłosierdzia, patronce Kuby, nazywanej czule „Cachitą”.

Romero i Luengo uczynili to 21 listopada „w imieniu wszystkich Kubańczyków” po Mszy Świętej odprawionej w sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Miami na Florydzie, gdzie mieszka wielu kubańskich emigrantów. „Wchodzimy w 2022 r. z wiarą w Boga i z wiarą w Matkę Bożą. Jestem pewien, że w 2022 r. da nam wolność” – mówił Romero i na kolanach, modląc się, zaintonował wspomnianą pieśń.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Wykonywana przez Yotuela Romero i kilku innych pochodzących z Kuby piosenkarzy i raperów (m.in. więzionego na Kubie rapera Maykela Osorbo „El Osorbo”) piosenka Patria y vida, czyli Ojczyzna i życie, wyraża tęsknotę Kubańczyków za utraconą ponad 60 lat temu wolnością. Wspomina się w niej opozycyjny Ruch św. Izydora, a także osoby represjonowane przez reżim komunistyczny. Hasło komunistów i Fidela Castro: „Ojczyzna lub śmierć”, przeciwstawia się tu wyrażeniu: „Ojczyzna i życie”. Patria y vida to zresztą jedno z haseł odbywających się na Kubie antykomunistycznych demonstracji pokojowych, a sama piosenka stała się swoistym hymnem prześladowanych przez władze protestujących.

Wideoklip piosenki Patria y vida obejrzeć można na YouTube.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:Dobre Nowiny

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content