17.9 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024

Francuska koronacja Królowej Polski – Dobre Nowiny

26,463FaniLubię

W niedzielę 17 października w kościele Saint-Denys-de-l’Estrée w Saint-Denis pod Paryżem ordynariusz diecezji Saint-Denis bp Pascal Delannoy dokonał koronacji znajdującego się tam cudownego wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej.

Ikona Częstochowskiej Pani jest w Saint-Denis od 2015 r. Sprowadzona została z Polski przez posługujących w parafii Saint-Denis, pracujących wśród Polaków polskich Księży Chrystusowców. Kościół, w którym obraz został umieszczony (w bocznej nawie), nazywany jest Kościołem Nowym. Wybudowano go w latach 1864-1867 według planów słynnego architekta Eugène Viollet-le-Duc’a, a dziś należy już do zabytków. Warto nadmienić, że Saint-Denis, a konkretnie tamtejsza bazylika, była miejscem koronacji władców Francji.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Wizerunki Matki Bożej Częstochowskiej znaleźć dziś można na wszystkich kontynentach globu. Częstochowska Pani jest obecna wszędzie tam, gdzie przebywają przedstawiciele Polonii, cieszy się kultem w całej Europie. Wraz z Polakami cześć oddają Jej także Afrykanie (m.in. w Figuil w Kamerunie), Amerykanie (m.in. w Doylestown w USA), Australijczycy (w Berrima-Penrose Park) i Azjaci. Mało tego, kopia ikony od 9 lat wciąż peregrynuje po całym świecie, promując obronę życia w ramach międzynarodowej kampanii „Od Oceanu do Oceanu”. Wyruszając 14 czerwca 2012 r. z rosyjskiego Władywostoku, odwiedziła już 24 kraje Azji i Europy, 3 prowincje Kanady i 46 stanów USA, Meksyk, Panamę, a obecnie znajduje się w Ekwadorze, aby stamtąd wyruszyć do Kolumbii i Brazylii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content