8 C
Warszawa
piątek, 1 marca, 2024

Przyciągająca moc Kościoła – Dobre Nowiny

26,463FaniLubię

Dobra wieść z Anglii: kolejny anglikański hierarcha został katolikiem. Chodzi o Jonathana Goodalla, który przez osiem lat pełnił posługę anglikańskiego biskupa Ebbsfleet (Anglia).

W czasach, gdy wielu letnich katolików zrywa więzi z Kościołem katolickim, wciąż widzimy jego wielką przyciągającą moc. Świadectwem tego jest przystępowanie do Kościoła katolickiego coraz liczniejszego grona duchownych anglikańskich.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

„Podjąłem decyzję o ustąpieniu ze stanowiska biskupa Ebbsfleet, aby zostać przyjętym do pełnej komunii z Kościołem rzymskokatolickim, dopiero po długim okresie modlitwy, który był jednym z najtrudniejszych testów w moim życiu” – czytamy w oświadczeniu liczącego 60 lat kapłana, zamieszczonym na stronie jego byłej już diecezji.

Jonathan Goodal, który miał silne powiązania z opactwem westminsterskim, stwierdził, że jego decyzja jest podyktowana „Bożym wezwaniem” i że „nie może się doczekać służenia Kościołowi w przyszłości w jakikolwiek sposób, do którego zostanie powołany”.

Znamienna jest również data ogłoszenia wspomnianej decyzji: 3 września 2021 r., kiedy obchodzimy wspomnienie świętego papieża Grzegorza Wielkiego, który w VI w. zainicjował misję nawrócenia Anglii na chrześcijaństwo.

W XXI w. katolikami zostali m.in.: trzeci biskup Ebbsfleet Andrew Burnham, Keith Newton, biskup Richborough, John Broadhurst, biskup Fulham, oraz Gavin Ashenden, były kapelan honorowy królowej.

Warto nadmienić również, że w 2019 r. były anglikański pastor został katolickim świętym. Jest nim kard. John Henry Newman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:Dobre Nowiny

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
273SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content