16 C
Warszawa
sobota, 21 maja, 2022

Nabór wniosków do Dolnośląskiego Programu Pomocy Stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych rozstrzygnięty!

26,463FaniLubię

W tegorocznej edycji Dolnośląskiego Programu Pomocy Stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych przyznano stypendia 628 uczniom. Program jest skierowany do uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce, uczących się w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe dla młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego.

Liczba stypendystów w poszczególnych powiatach:

Powiat bolesławiecki – 30Powiat lubiński – 25Powiat strzeliński – 26
Powiat dzierżoniowski – 23Powiat lwówecki – 11Powiat średzki – 7
Powiat głogowski – 34Miasto Jelenia Góra – 33Powiat świdnicki – 35
Powiat górowski – 9Miasto Legnica – 32Powiat trzebnicki – 16
Powiat jaworski – 12Miasto Wałbrzych – 24Powiat wałbrzyski – 2
Powiat kamiennogórski – 10Miasto Wrocław – 111Powiat wołowski – 10
Powiat karkonoski – 5Powiat milicki – 10Powiat wrocławski – 5
Powiat kłodzki – 35Powiat oleśnicki – 26Powiat ząbkowicki – 11
Powiat legnicki – 7Powiat oławski – 17Powiat zgorzelecki – 22
Powiat lubański – 15Powiat polkowicki – 14Powiat złotoryjski – 11
- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Stypendia w łącznej kwocie 4 500,00 zł ( 450,00 zł miesięcznie) są przyznawane na okres jednego roku szkolnego (10 miesięcy nauki). Uczniowie mogą przeznaczyć je m. in. na zakup sprzętu i pomocy edukacyjnych przydatnych w nauce oraz na podnoszenie swoich kwalifikacji przez udział w kursach i szkoleniach.

Dolnośląski Program Pomocy Stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych jest realizowany przez samorząd województwa w latach 2020 – 2023. W trakcie tych trzech lat stypendia otrzyma 1800 uczniów. Wartość projektu to 9 900 000 zł pochodzących ze środków Unii Europejskiej, Budżetu Państwa i Budżetu Województwa.

Uzyskanie stypendium jest dla uczniów nie tylko nagrodą za dotychczasową pracę i wysokie wyniki w nauce, ale również motywacją do dalszego rozwoju. Jako samorząd województwa dostrzegamy dużą potrzebę wspierania szkolnictwa zawodowego. Chcemy pokazać dolnośląskiej młodzieży, że technika i szkoły branżowe mogą być atrakcyjną ścieżką kariery zawodowej

– mówi Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Celem pomocy stypendialnej jest zwiększenie atrakcyjności i popularyzacja kształcenia zawodowego oferowanego przez dolnośląskie szkoły zawodowe, rozwijanie wśród młodzieży kompetencji kluczowych na rynku pracy oraz mobilizacja do rozwoju swoich umiejętność.

Stypendium w jednej części wykorzystałam na tzw. wyprawkę szkolną oraz na rozwijanie mojej pasji literackiej. Drugą część przeznaczyłam na dalszy rozwój edukacyjny. Odbyłam kursy zawodowe w kierunku baristy, barmana, kelnera oraz carvingu. Szkolenia pozwoliły mi na uzyskanie wyższych predyspozycji zawodowych oraz ułatwiły start w dorosłe życie. Uważam, że warto ubiegać się o stypendium, ponieważ daje ono wiele możliwości do podnoszenia własnych kwalifikacji zawodowych. Dofinansowanie dało mi również możliwość, by pójść na wymarzone studia

mówiPatrycja Karaś uczennica klasy 4 technikum o profilu hotelarskim w Dolnośląskim Zespole Szkół w Karpaczu.

W ramach projektu Politechnika Wrocławska zrealizuje „Warsztaty dla stypendystów”. Tematyka warsztatów obejmuje szeroki zakres wiedzy z obszaru nowoczesnych technik i technologii stosowanych w obszarze życia społecznego i zawodowego, która pozwoli na podniesienie kompetencji w dalszym kształceniu jak również w późniejszym życiu zawodowym i społecznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content