19.8 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

WIELKIE WYZWANIE – Leszek Osieczko – Open Doors Polska

26,463FaniLubię

Drodzy Przyjaciele,

»W Chrystusie nie ma mężczyzny, ani kobiety«. Tą myśl zaszczepiał św. Paweł w Kościele. Należy pamiętać, że były to czasy dla kobiet okrutne. W kulturze liczyli się potomkowie męscy, ojcowie pozbywali się nowonarodzonych dziewczynek, bowiem nie miały one tej samej »wartości«. Zmiana, którą zaproponował Chrystus jest wielkim wyzwaniem dla Kościoła również w tym wieku. Pomimo że Kościół trwa już ponad dwa tysiące lat, to niestety z żalem stwierdzam, że kobiety nadal są traktowane w wielu kulturach jako osoby drugiej kategorii.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Tu przypominają mi się wyjazdy do kilku krajów, w których miałem okazję spotkać niezwykłe osoby. Choć doświadczyły w życiu okropności, to jednak widziałem w ich oczach potężną siłę Zbawcy. Jedną z nich była szesnastoletnia Nure z Etiopii. Nawróciła się do Jezusa, gdy była nastolatką. Poznany Chrystus był dla niej tak cenny, że była w stanie cierpieć dla niego wygnanie i oddzielenie od rodziny. Ponieważ nawróciła się do Niego, jej muzułmańscy rodzice wyrzucili ją z domu. Samotna i opuszczona szukała schronienia w buszu, narażona na ataki dzikich zwierząt.

Kolejną szczególną kobietę spotkałem w Libanie. Kilka tygodni wcześniej była syryjską muzułmanką tułającą się po kraju i poszukującą wsparcia. Madża przemierzała kraj, pukając do drzwi meczetów i proszą o pomoc, której nigdy nie dostawała. Była zmęczona i wycieńczona chorobą.

Obie te postaci połączył Chrystus, który pełen mocy zaingerował w życie każdej z nich poprzez swój Kościół. Nur znalazła schronienie we wspólnocie, a nasi partnerzy podarowali jej pralkę, dzięki której może być samodzielna, świadcząc usługi prania mieszkańcom wioski. Pan Bóg przywrócił zdrowie Madży poprzez modlitwę Anny, która z ufnością prosiła o zdrowie dla nieznanej muzułmanki. Bóg działa poprzez swój lud. On wysłuchuje wołania swoich dzieci. Jednak przed nami jest jeszcze tak wiele wyzwań związanych z tym, aby słowa św. Pawła mogły stać się rzeczywistością w życiu prześladowanych chrześcijanek na całym świecie.

Dlatego proszę, módlcie się o kobiety prześladowanego Kościoła!

Leszek Osieczko
Open Doors Polska

Dziękujemy za Twoją pomoc!

Open Doors Polska
Skr. pocztowa 91 · 02-783 Warszawa 59


Konto bankowe: PKO BP
PL 62 1020 1169 0000 8502 0250 0544
Kod SWIFT: BPKOPLPW
PROSIMY O PODANIE NASTĘPUJĄCEGO TYTUŁU PRZELEWU:
»»PROJEKT 12/2021«« DZIĘKUJEMY ZA TWOJE WSPARCIE!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content