17.9 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024

Prześladowania chrześcijan an świecie – Open Doors

26,463FaniLubię

Dowiedz się o tym, jak prześladowane siostry i bracia doświadczają potężnego działania Chrystusa. W każdą niedzielę na naszym kanale. Bądź z nami na www.youtube.com/opendoorspl W każdą niedzielę o 20:00 Wszystkie wyemitowane odcinki znajdziesz w mediatece: Mediateka: www.opendoors.pl/lifestream

KIRGISTAN – Życie Eldosa

W październiku 2018 r. Eldos z Kirgistanu został brutalnie pobity przez trzech fanatycznych muzułmanów. Ataku dokonano tylko dlatego, że Eldos wierzy w Jezusa Chrystusa. Został tak ciężko ranny, że przez pewien czas jego życie było zagrożone. Wielu darczyńców modliło się za Eldosa i wzięło udział w kampanii zachęcającej zorganizowanej przez Open Doors pod koniec 2018 roku. Niedawno zapytaliśmy rodzinę Eldosa, jak się obecnie czuje. »Są tacy, którzy nadal nam grożą – pisze jego wujek – ale większość ludzi, którzy nas otaczają, ma z nami dobre relacje«. Fakt, że Eldos wybaczył swoim napastnikom i nie zażądał odszkodowania, spowodował, że zyskał szacunek wielu osób – opowiada jego wujek. »Nadal opowiadamy naszym sąsiadom i krewnym o Chrystusie. Bóg nas umacnia i błogosławi«. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy modlili się za Eldosa!

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

NIGERIA – Leczyć ludzi!

13-letnia Sele nie pamięta swojego ojca.Gdy miała dwa lata jej tata został zamordowany. Sele pomaga mamie w pracach na polu, chodzi także do szkoły, marząc o tym, aby zostać lekarką. Prosimy o modlitwę za Sele. Napisz do Sele kilka słów wsparcia! Kartki przygotowane odręcznie zawsze poruszają nasze prześladowane siostry i braci. Prosimy, aby w kartkach nie wymieniać nazwy Open Doors, nie krytykować władz, nie podawać żadnych danych osobowych poza imieniem i nie dołączać pieniędzy. Prosimy, prześlij kartki w kopercie do naszego biura do dnia 30.09.2022 r., a my przekażemy je dalej.

Sele: Open Doors Polska Skr. 91 · 02-783 · Warszawa 59

IRAN – W więzieniu dla Jezusa

Dajra dokładnie wiedziała, jak są traktowane chrześcijańskie kobiety w Iranie. Wiedziała, że są torturowane i gwałcone, byleby tylko wyrzekły się Chrystusa. Ich los z ludzkiego punktu widzenia jest bardzo niepewny, ale czy tak jest naprawdę. Zapraszamy, zobacz historię Dajry.
www.opendoors.pl/dajra

CHINY – Prześladowani modlą się za prześladowanych

Frederick*, lokalny partner Open Doors, jest wdzięczny za możliwość odwiedzenia kościołów w różnych miejscowościach w Chinach. Prowadził też seminaria na temat radzenia sobie z prześladowaniami. Chrześcijanie byli poruszeni świadectwami prześladowanych braci i sióstr z innych krajów. Jedna ze wspólnot postanowiła zrezygnować z jednego posiłku dziennie przez 40 dni, aby modlić się za 50 krajów znajdujących się na Światowym Indeksie Prześladowań. Jeden z członków wspólnoty powiedział: »Mamy ograniczoną moc, ale możemy się modlić. Ufam w moc modlitwy. Może nam pomóc zrozumieć serce Boga, a następnie wypełniać Jego wolę«.

*imię zmieniono

Dziękujemy za Twoją pomoc!

Open Doors Polska
Skr. pocztowa 91 · 02-783 Warszawa 59


Konto bankowe: PKO BP
PL 62 1020 1169 0000 8502 0250 0544
Kod SWIFT: BPKOPLPW
PROSIMY O PODANIE NASTĘPUJĄCEGO TYTUŁU PRZELEWU:
»»PROJEKT 12/2021«« DZIĘKUJEMY ZA TWOJE WSPARCIE!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content